Konkurss “Zelta sietiņš”

AKTUĀLI

Tradicionāli Dzejas dienu ietvaros Raiņa mājā Berķenelē notiek skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. 13. septembrī jau 19. reizi Berķenelē pulcējās skolēni, lai lasītu Raiņa un Aspazijas dzeju un stāstītu par Jāņa Pliekšāna bērnību.

Šogad konkursā piedalījās 43 skolēni no dažādām Latgales skolām. Ekspertu komisija, starp kuriem bija aktieri, runas pedagogi, filologi, īpaši pozitīvi novērtēja repertuāra izvēli: dzejoļi un prozas fragmenti bija izvēlēti ne tikai vecumposmam, bet arī katra dalībnieka dzīves uztverei un raksturam atbilstoši.

Konkursa laureāte 10-12. klašu grupā Ilze Upeniece no Ludzas pilsētas ģimnāzijas pastāstīja, ka repertuāru izvēlējās pati, savai sirdij vistuvāko dzejoli un prozu. Uzvara Ilzi patīkami pārsteidza, jo pati atzinīgi novērtēja arī konkurentu darbu. Arī  žūrija uzsvēra, ka vidusskolnieku grupā visi dalībnieki bija ļoti spēcīgi, taču tieši Ilze Upeniece kļuva par viennozīmīgu favorīti.

5.-9. klašu grupas laureāte Kerija Keita Kampāne no Aglonas Katoļu ģimnāzijas priecājās, ka uzvaru guvusi, piedaloties konkursā, kas notiek “tik neierastā, maģiskā vidē, vietā ar savu vēsturi un Raiņa garu”.

Pārliecinošu uzvaru visjaunākajā, 2.-4.klašu grupā, guva Daniels Bitenieks no Špoģu vidusskolas. Viņa lasītie Raiņa un Aspazijas dzejoļi uzrunāja gan žūrijas locekļus, gan klātesošo publiku.

Visi konkursa dalībnieki saņēma Kultūras pārvaldes pateicības rakstus un grāmatu dāvinājumus, laureāti tika apbalvoti ar konkursa speciālo balvu “Zelta sietiņš”, kuru no māla izveidoja keramiķe Mairita Folkmane.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojusi: Lilita Slesare

Pasākums "Vēsturisko būvgaldniecības izstrādājumu vērtība" Raiņa mājā Berķenelē aizritējis