Komanda “Kalupe” ieguva otro vietu Latvijas amatieru minifutbola turnīrā

AKTUĀLI

8. oktobrī RTU stadionā risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstītais Latvijas amatieru minifutbola (7 pret 7) finālturnīrs, kurā sešu labāko valsts reģiona komandu (“EKO Kurzeme” no Liepājas,  FK “Allegro/Dobeles dzirnavnieks”, Vidzemes čempioni Aizkraukles “Poila”, “Bettend.com” (Rīga), Daugavpils novada komanda “Kalupe” (Latgales reģions), Ziemeļaustrumu reģiona čempioni Ludzas SK “Latgols”) konkurencē otro vietu ieguva Daugavpils novada futbola komanda “Kalupe”.

Ar izlozes palīdzību komandas tika sadalītas divās apakšgrupās pa trim katrā un aizvadīja grupu turnīra etapu, pēc kura pa divām labākajām vienībām pusfinālos turpināja cīņu par čempiona titulu, kamēr trešo vietu ieguvējas savstarpējā mačā sadalīja divas noslēdzošās vietas turnīrā.

A apakšgrupā vislabāk sekmējās Kurzemes minifutbola pārstāvei “EKO Kurzeme” no Liepājas, kas guva virsroku mačā ar Zemgales reģionu pārstāvošo FK “Allegro/Dobeles dzirnavnieks” (2:0), kā arī piedzīvoja bezvārtu neizšķirtu duelī pret Vidzemes čempioni Aizkraukles “Poila”. Ar četriem iegūtiem punktiem kurzemniekiem pietika pirmās vietas nodrošināšanai, kamēr otrajā pozīcijā finišēja divus punktus savākusī “Poila”, kas cīnījās 0:0 arīdzan pret Zemgales vienību.

Arī B grupā nevienai no trim komandā neizdevās sasniegt maksimālo rezultātu jeb divas uzvaras. Pa četriem punktiem šeit sakrāja “Bettend.com” un pērnā gada zelta medaļu ieguvēja FK “Kalupe” (Latgales reģions). Šo vienību savstarpējais cīniņš noslēdzās ar “miera līgumu” (1:1), bet abas prata pārspēt Ziemeļaustrumu reģiona čempioni no Ludzas SK “Latgols”. Tā kā rīdzinieki to paveica pārliecinošāk (4:0 pret 1:0), viņi labākas vārtu attiecības dēļ arī ieguva pirmo vietu grupā.

Pusfinālā sevi veiksmīgāk apliecināja B apakšgrupas vienības. “Bettend.com” pēc neizšķirta pamatlaikā (1:1) “pendeļu” sērijā ar 4:2 sarūgtināja “Poila”, kamēr FK “Kalupe” ar 2:0 uzveica “EKO Kurzeme”.

Izšķirošajā fināla duelī “Bettend.com” apliecināja savu pārākumu par Daugavpils novada komandu (2:0), bet cīņā par bronzas godalgām “EKO Kurzeme” pēc bezvārtu neizšķirta pamatlaikā pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 pārspēja “Poila” futbolistus. Piekto vietu turnīrā izcīnīja FK “Allegro/Dobeles dzirnavnieks”, kas ar rezultātu 3:1 uzveica SK “Latgols”.

Visas sešas finālturnīra dalībnieces saņēma piemiņas balvas, bet komandas, kas ierindojās pirmajā trijniekā, tika apbalvotas ar attiecīgās pakāpes medaļām un kausiem. Tāpat sveikti tika turnīra labākie spēlētāji individuālajās nominācijās. Labākā vārtsarga gods tika piešķirts Vadimam Strikicam (“Poila”), vērtīgākā spēlētāja tituls Ņikitam Juhņevičam (“Bettend.com”), par labāko vārtu guvēju kļuva piecas reizes sāncenšu vārtsargus sarūgtinājušais Artjoms Loginovs (“Bettend.com”), savukārt prasmīgākā trenera/menedžera nominācijā triumfēja Aleksandrs Vabiščevičs (Daugavpils novada komanda “Kalupe”).

Skrudalienas pagasta svētkos sumināja apbalvojuma “Pagasta lepnums” ieguvējus