Skrudalienas pagasta svētkos sumināja apbalvojuma “Pagasta lepnums” ieguvējus

AKTUĀLI

30. septembrī  izskanēja  Skrudalienas pagasta svētki. Svētki sākās Silenes ciemata centrālajā laukumā, kur sarūpētajos galdos tirgotāji - Pāvels Lapkovskis, Ligija Visocka un Inese Gasparoviča, piedāvāja vietējo lauksaimnieku produkciju: sieru, medu, augļus un dārzeņus, kā arī ābolu sulu. Silenes pamatskolas audzēkņi izrotāja laukumu ar ziedu paklājiem. Svētku rītā startēja konkursi un sporta sacīkstes, kurus sagatavoja pagasta jaunatne Ināras Lapkovskas vadībā. Sacīkstēs labprāt piedalījās gan bērni, gan pieaugušie.

Pirms koncerta Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova uzrunāja pasākuma apmeklētājus: “Mūsu iedzīvotāji vienmēr bija aktīvi pagasta pasākumu apmeklētāji un dalībnieki. Un šodienas svētku ietvaros viena no svarīgākajām aktivitātēm ir pagasta iedzīvotāju, pasākuma dalībnieku un apmeklētāju dalība Latvijas simtgadei veltītajā fotografēšanās akcijā “Fotoliecības”. Mēs aicinām visus piedalīties fotografēšanā un izveidot unikālu liecību par sevi un mūsu pagastu Latvijā, kas kalpotu kā vietas un cilvēku vēstījums mūsu valsts nākamajai simtgadei. Un pēc vairākiem gadiem mūsu mazbērni un mazmazbērni ar interesi skaitīsies uz šo fotogrāfiju”.

SIA “Marianna” cienāja pagasta iedzīvotājus ar dārzeņu ragū. Svētku apmeklētāji varēja piedalīties radošajās darbnīcās, izgatavot rotājumus mācīja Oksana Andrule un Valentīna Marenkova.

Rudens koncertu vadīja Inese Gasparoviča (Miķeliene) un Valērijs Hrapāns (Miķelis). Skanēja dziesmas un priecēja skaistās dejas.

Visus klātesošos uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, sveicot zemniekus ar ražas novākšanu, paslavēja par labi padarītajiem darbiem, novēlēja stipru veselību, veiksmi darbā, laimi un saticību ģimenēs. Koncertā piedalījās Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” tautas deju ansamblis “Līksme” (vadītāja A.Daugele). Kā vienmēr ar savām dziesmām priecēja Silenes kultūras nama vokālais ansamblis “Līgaviņas”.

Latvijas simtgadei tika veltīta “Bērnu parāde”, kurā piedalījās jaunā paaudze, bērni no viena gadiņa līdz pieciem. Paldies zemnieku saimniecībai “ŠURIKS” , kas atbalstīja šo pasākumu.

Jau tradicionāli pagasta pārvalde apbalvoja tos pagasta iedzīvotājus, kuri ar savu darbu padara pagastu krāšņāku un attīsta to.

Šogad apbalvojums “Pagasta lepnums 2018” tika pasniegts septiņās nominācijās: par ieguldījumu pagasta iedzīvotāju veselības aprūpē nominācijā “Veselība” - Zinaidai Sivačjovai, par ģimenes tradīciju turpināšanu un attīstību nominācijā “Lauksaimniecība” – Grigorijam Šušertam, par aktīvu un ilgstošu darbību pārvaldes kultūras dzīvē nominācijā “Kultūra” – Tatjanai Lapkovskai, par aktīvu dzīves pozīciju nominācijā “Dzīves pozīcija” – Regīnai Rimšai, savukārt šajā pat nominācijā par veiksmīgu un aktīvu daudzdzīvokļu mājas uzturēšanu – Valerijam Geiko, par aktīvu dalību jaunatnes dzīves organizēšanā un piedalīšanos pasākumos nominācijā “Jaunatne” – Jeļenai Andrulei un par profesionalitāti un radošumu pirmsskolas skolotājas pienākumu veikšanā nominācijā “Izglītība” – Diānai Krasiļņikovai.

Paldies visiem, kas palīdzēja sarīkot Skrudalienas pagasta svētkus!

Pateicība visiem radošajiem kolektīviem un kuplajam svētku apmeklētāju pulkam!

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojusi: Inese Alehina

Finanšu komiteja