Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Tikšanās ar profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjiem” Augšdaugavas novada skolās

Izglītība

7.februārī Augšdaugavas novada skolu jaunieši tika aicināti uz pasākumu “Tikšanās ar profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjiem” ZOOM platformā. Jauniešus uzrunāja pārstāvji no Valsts policijas koledžas Latgales filiāles, Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, PIKC Daugavpils Tehnikuma, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skolas un Bebrenes VP vidusskolas.

Skolēni tika iepazīstināti ar iestāžu piedāvātajām izglītības programmām, apgūstamajām specialitātēm un iegūstamo kvalifikāciju, kā arī ar uzņemšanas noteikumiem un mācību ilgumu pēc pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iegūšanas.

Jauniešiem tika pastāstīts par dažādām iespējām nodarboties ārpus mācību laika – par iespēju piedalīties skolas un ārpusskolas pasākumos, pulciņos, audzēkņu pašpārvaldē, iespējamām aktivitātēm brīvajā laikā. Skolēni tika arī informēti par stipendijas apmēriem, par piedāvātajām dienesta viesnīcām. Izglītības iestāžu pārstāvji pastāstīja skolēniem par dalību projektos, konkursos, par studējošo prakses iespējām, par turpmākajām karjeras iespējām pēc absolvēšanas.

Profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji dalījās ar informāciju, kur var vairāk uzzināt par iestādi, un mudināja jauniešus droši sazināties ar norādīto kontaktpersonu un uzdot interesējošos jautājumus.

Augšdaugavas novada pašvaldības
centrālās administrācijas
Izglītības pārvaldes
pedagoģe karjeras konsultante