“Kad viņas satiekas” Kalupē

AKTUĀLI

Kalupē par godu pavasara sākumam atklāta tējkannu un kafijas kannu kompozīciju izstāde “Kad viņas satiekas”. Vēl pavisam nesen pirmskara un padomju laika traukus daudzi ņēma no sekcijām un bufetēm, lika kastēs un atstāja pie atkritumu konteineriem.  Bet viss ir mainījies – vērtības atgriezušās!

Kalupes pagasta pārvaldes ēkā “satikušās” 20. gs. tējkannas un kafijas kannas, kuras ražotas dažādās valstīs, no dažādiem materiāliem – porcelāna, māla, metāla, stikla. Izstādē kā lielākie dārgumi vērtējami trauki ar Kuzņecova fabrikas un Jessena uzņēmuma zīmogu, kas kļuvuši par antikvāru retumu. Trauku forma un dekori atspoguļo konkrētā laika perioda vēsturi un modi. Izstādē iespējams aplūkot arī plašu kannu klāstu no Rīgas porcelāna laikiem (20. gs. 60. - 90. gadi). Tāpat izstādē ir apskatāmi vācu un angļu porcelāna trauki, bet sevišķi izceļas Ķīnas trauki ar zili baltajām rakstu zīmēm, kas ir vērtējams kā kultūras mantojums mūsdienu pasaulei.

Atklāt izstādi un aplūkot kompozīcijas kā pirmās tika aicinātas satikties aktīvākās trauku īpašnieces: Regīna Baika, Līvija Rimša, Ģenovefa Mukāne, Tekla Svētiņa, Ivanda Zavadska un Lūcija Kolosovska, Ināra Nešpore, Monika Grancovska, Vija Kromāne, Māra Leleve, Ināra Ūbele, Vija Pabērze, Ģertrūde Rasnače u.c.

Izstādei šarmu un unikalitāti pastiprina dažādi tā laika atribūti – porcelāna suvenīri, gleznas, pulksteņi, sedziņas, galdauti, cepumu trauki un viesiem zināmā lellīte “Baibiņa”. Paldies visām aktīvajām 25 kalupietēm, kuras iesaistījās greznās un ekskluzīvās izstādes izveidē!

Informāciju sagatavoja Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Sociālās problēmas var risināt ciešā sadarbībā