“Kā piparkūkas ar mēnesi satikās”

Izglītība

11. decembrī Nīcgales pagasta bibliotēkā notika satikšanās un draudzēšanās ar Ziemassvētku dzejoļiem, kas apkopoti Ulda Ausekļa grāmatā “Ja nebūtu Ziemassvētku, es tos izdomātu”.

Bērni noklausījās Ulda Ausekļa dzejoļus par gatavošanos Ziemassvētkiem un piparkūku cepšanu kopā ar vecmāmiņu. Tad visi kopā dziedāja draisko piparkūku cepēju dziesmiņu “Piparkūkas danco”.

Lai labāk iejustos piparkūku cepēju lomā un smeltos ierosmi vērienīgai piparkūku gatavošanai, noskatījās fragmentu no zviedru mākslas filmas - kā Pepija Garzeķe gatavojas Ziemassvētkiem un cep piparkūku kalnus. Bērniem bija iespēja pašiem iztēloties un izmēģināt savus spēkus piparkūku veidošanā, un dekorēšanā. Pasākums noslēdzās ar skaistākajām Ziemassvētku dziesmām ko skandēja bērni kopā audzinātājām.

”Dzejoļus par piparkūkām skaitīsim,

Tā mēs svētkus svinēsim.”

(U. Auseklis)

Ruta Bogdanova, Nīcgales pagasta tautas bibliotēkas vadītāja

CSDD aicina: Veic tehnisko apskati laikus!