Jēkabpils vēsturiskais mantojums

Izglītība

10. oktobrī Sventes vidusskolas 5. un 7. kl. skolēni un skolotāji R. Rēķis, A. Grīnfelde iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Jēkabpils pili un vecpilsētu.  Jēkabpils pilī skolēni iepazina vēsturisko ekspozīciju par pils vēsturi un Kurzemes hercogistes nozīmi pilsētas attīstībā.

Pils atjaunošanas gaitu un tās nozīmi un vietu dažādos laika posmos. Ekskursijā pa Jēkabpils vecpilsētu apskatīja Kurzemes hercogistes laika arhitektūru un plašāk apmeklēja klosteri.

Ekskursiju gan pilī, gan pilsētā vadīja gide, kura pastāstīja par apmeklējamajiem objektiem un Jēkabpils simbolu lūsi. Ekskursija pa Jēkabpils vecpilsētu bija pastaigas veidā radot priekštatu kā dzīvo iedzīvotāju Kurzemes hercogistes laikā.

Raimonds Rēķis, Sventes vidusskolas vēstures, kulturoloģijas, ekonomikas, sociālo zinību skolotājs

Valsts svētku pasākums Dubnas, Višķu un Ambeļu iedzīvotājiem