Jaunieši ielīgoja Raiņa mājā Berķenelē

AKTUĀLI

21. jūnijā Raiņa mājā Berķenelē  Daugavpils novada jaunieši  ar biedrības “Bekas” atbalstu organizēja  pasākumu, kur  bija  iespēja ne tikai aktīvi un lietderīgi pavadīt laiku, bet arī piedzīvot vienu no senākajiem un tradicionālākajiem latviešu tautas svētkiem – Ielīgošanu.

Pasākums „Ielīgošana pie Jāņa” svinīgi tika atklāts Jāņa Raiņa mājas klētī, kur visus dalībniekus sagaidīja vakara vadītājas un nama māte tradicionālajos latviešu tautas tērpos.

Tika piedāvātas meistardarbnīcas (koka gravēšanas, cukurgailīšu izgatavošanas, pirts slotu un zāļu vainagu izgatavošanas, keramikas šķīvju pagatavošanas  un c.) Dalībnieki varēja  piedalīties   orientēšanās pastaigas konkursā, tika aicināti baudīt skābeņu zupu un veldzēt slāpumu ar kvasu.

Kopš šī gada Berķinelē tiek realizēts projekts „Randenes vasara”, kura ietvaros tiek veidots Saules labirints. Arī pasākuma dalībniekiem bija iespēja papildināt jau esošo saules labirintu ar sevis stādītu koku.

Pasākuma noslēgumā visi klātesošie  akcijas „Izgaismo Latviju” ietvaros iededza 6 ugunskurus Berķeneles dārzā un kopā ar Kalkūnes vokālo ansambli ”Pērles ”dziedāja  latviešu spēka dziesmas, kas saulgriežu dienā izgaismoja un ieskandināja ne tikai mūsu valsts robežu, bet arī pazīstamā rakstnieka Raiņa bērnības dzīvesvietu.

Akcijas „Izgaismo Latviju” ietvaros, lāpu gājiena laikā aptuveni 100 dalībnieki nogāja savu sirdskilometru veltītu savai valstīj.

Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti jaunieši no tādiem Daugavpils novada pagastiem kā Medumi, Maļinova un Dubna, Kalkūnes pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Pērles”, kā arī labāko rezultātu sniedzēji komandu aktivitātēs.

Īpašs paldies vēlamies teikt Raiņā mājas Berķenelē direktorei Inesei Bērziņai, Kalkūnes pagasta kultūras menedžerei Allai Izranovai, keramiķei Mairitai Folkmanei, Sieviešu vokalajam ansamblim „Pērles”, jauniešu komandām no Dubnas, Maļinovas un Medumu pagasta.

Pasākuma organizētāji: Kalkūnes pagasta jaunieši un jaunatnes lietu speciāliste Natālija Polovaja.

Pasākums tika organizēts ar Daugavpils novada domes un Latgales reģiona attīstības aģentūras ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts mežu finansiālu atbalstu. FOTOGALERIJA Informāciju sagatavojušas: Natālija Polovaja, Inese Bērziņa

Sila ezera krastā izgaismoja Latvijas pierobežu