Izstādes „Ziedi un putni” atklāšana

Bebrenes pagasts

Vizuālās mākslas studija „Varavīksne” Bebrenē pastāv jau 5 gadus. Seniori šeit apgūst prasmes dažādās radošās izpausmēs. Pirmajā  gadā tā bija gleznošana uz stikla, tai sekoja gleznošana uz zīda, darbs ar pašgatavotu veidošanas materiālu, atgriešanās atkal pie zīda apgleznošanas caur šallēm un lakatiem, visbeidzot kolāžu pagatavošana.

12. aprīlī Bebrenes kultūras namā tika atklāta „Varavīksnes” dalībnieču darbu izstāde „Ziedi un putni”, kura darbosies vienu mēnesi.  Laiks līdz izstādes tapšanai bija diezgan sarežģīts Covid-19 ierobežojumu dēļ, tāpēc šajā izstādē ir apkopots divu gadu veikums. Dominē ziedu attēlojums gleznojumos uz zīda.  Taču līdzās gleznām ar ziediem savu vietu ir iekarojuši arī darbi ar putnu tematiku. Tie ir atrodami apgleznotās šallēs un lakatos, kolāžās, darbā no veidošanas masas, izšuvumos un tamborējumos.

Saistībā ar putnu tematiku mūsu darbos sirsnīgs paldies jāsaka Elitai Gudziševskai no Daugavpils. Viņa piedāvāja  mums līdzdarboties viņas veidotajā projektā „Putni”. Izstādē  skatāmas arī Elitas gleznas – gleznojumi ar akrila krāsām un pasteļi.

Izstādē piedalās Elita Gudziševska (Daugavpils), Judīte Buceniece, Alda Ģēģere, Lorija Kaminska, Biruta Kokina, Leontīne Komule, Valentīna Malaševska, Lilija Muižniece, Anita Vaļuka, Liene Žagata un Rita Žagata.

Valentīna Malaševska – „Varavīksnes” vadītāja

Ilūkstes PII “Zvaniņš” 71. dzimšanas diena