Izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Rīga – Ilūkste – Daugavpils

AKTUĀLI

Pasažieriem, kuri izmanto sabiedrisko transportu Augšdaugavas novadā, jāņem vērā izmaiņas reģionālajā autobusu maršrutosā – nr. 7493 Rīga – Ilūkste – Daugavpils, ko apkalpo SIA “Daugavpils autobusu parks”. Izmaiņas ir no šī gada 1. oktobra.

Reģionālās nozīmes maršruta nr. 7493 Rīga–Ilūkste–Daugavpils divos reisos, kas tiek izpildīti piektdienās un svētdienās, tiek iekļauta pietura Svente – plkst. 17.15 no Rīgas un plkst. 10.30 no Daugavpils. Tādējādi maršruta posmā starp Ilūksti un Daugavpili dzīvojošie, bet Rīgā studējošie un strādājošajiem pasažieri varēs ērtāk aizbraukt uz galvaspilsētu.

Reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus minētajos maršrutos SIA “Daugavpils autobusu parks”. Izmaiņas ATD saskaņojusi ar Latgales plānošanas reģionu.

Izmaiņas veiktas, pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes doto uzdevumu ATD sadarbībā ar plānošanas reģioniem veikt nerentablo maršrutu, reisu detalizētu lietderības novērtējumu. Tika izvērtēti reisi, kuru rentabilitātes rādītāji (ieņēmumu segums pār izmaksām) ir 10% vai zemāks (atbilstoši 2022. gada rādītājiem), kā arī tas, vai maršruta reisi ir vienīgie savienojumā ar apdzīvotu vietu, vai konkrētais reiss ir tehniskais reiss pieprasītākam / citam reisam u.c.

Papildu informācijai:
Sanita Heinsberga
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67356129
E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv

Lāču pamatskolas skolēni sveic seniorus