Izcīnītas 5 medaļas Latvijas čempionātā brīvajā cīņā junioriem

Sports

Tradicionāli katru gadu janvārī notiek Latvijas čempionāts brīvajā cīņā junioriem. Daugavpils novada Sporta nodaļa šoreiz uz sacensībām pārstāvēt Daugavpils novadu deleģēja 7 sportistus un treneri Andreju Andrijanovu. Viennozīmīgi starts jāuzskata par veiksmīgu, jo 5 sportisti atgriezās mājās ar medaļām.

Augstāko vietu izcīnīja naujeniete Tatjana Tarasova, kura svara kategorijā līdz 63kg uzvarēja visas pretinieces un izcīnīja 1. vietu. Viņas draudzene un novadniece, Veronika Zujeva (līdz 67kg) izcīnīja otro vietu.

Junioriem otrās vietas izcīnīja taborietis Aleksandrs Potapovs (līdz 66kg) un naujenietis Jevģēnijs Ostapko (līdz 74kg), trešais Sergejs Ešenvalds (līdz 60kg). Aleksandrs Stepanovs, kurš vairākus gadus bija uzvarējis gan Latvijas kadetu, gan junioru čempionātos, šoreiz “tikai” piektais, iemesls tam ir gana objektīvs - Aleksandrs aug un bija spiests pāriet uz smagāku svara kategoriju, kur vēl notiek adaptācijas periods, tomēr ļoti ceram uz Aleksandra turpmākajiem panākumiem.

Šogad Latvijas Cīņas federācija ieviesa jauninājumu, nosakot un apbalvojot 3 labākās zēnu un meiteņu komandas, gan arī 3 labākos trenerus. Gan zēniem, gan meitenēm Daugavpils novada komanda izcīnīja 3. vietas, piekāpjoties tikai valsts cīņas grandiem - Rīgas un Daugavpils komandām, arī kā treneris Andrejs Andrijanovs bija trešais labākais. Interesanti, ka pirmās 2 vietas šajā vīrišķīgajā sporta veidā izcīnīja treneres sievietes – daugavpiliete Irina Petrova un rīdziniece Laura Skujiņa, tā kā ar nedaudz humora pieskaņu var teikt, ka Andrejs ir Latvijā labākais junioru treneris – vīrietis.

Informāciju sagatavoja: Jānis Skrinda

Naujenes Kultūras centrā var apskatīt V.Grebeža personālizstādi