Naujenes Kultūras centrā var apskatīt V.Grebeža personālizstādi

AKTUĀLI

20. janvārī Naujenes Kultūras centrā notika Valda Grebeža personālizstādes “Melns, Balts” atklāšana un keramiskās gleznas veidošanas paraugdemonstrējums.

Ikdienu mēs pavadām steigā un bieži vien nepievēršam uzmanību tam, kas notiek mums apkārt, cik skaisti rotājas saule, kad tā lec, vai kā sārtojas pamale, kad tā riet, taču Valdis Grebežs ne tikai spēj to visu ieraudzīt, bet arī smeļas iedvesmu no visa, kas mūsu dzīvē ir saskatāms ik dienas – dabas skaistuma.

Valdis Grebežs ir amatu meistars keramikā, mākslas pedagogs, tūrisma uzņēmējs, piedalās dažādos projektos un ir vedis savas izstādes gan uz dažādām pilsētām Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām. Vācija, Polija, Norvēģija, Anglija, Zviedrija, Šveice, Krievija, Baltkrievija, Dānija, Itālija, Austrija, Francija, ASV, Kanāda, Koreja, Izraēla – tās ir valstis uz kurām mākslinieka darbi ir aizceļojuši un par kurām mākslinieks pats atceras, taču viņš norādīja, ka droši vien viņa darbi ir aizceļojuši arī uz vairākām citām valstīm.

Ar ko tik šis talantīgais mākslinieks nav strādājis! Viņa pieredzē ir darbs ar mālu, koku, stiklu, gāzbetonu, klūgām, akmeņiem un citiem materiāliem. Izstādē var aplūkot Valda Grebeža darinājumus no koka, gāzbetona un māla. Cik dažādi ir šie materiāli, ar kuriem mākslinieks strādā, tik dažādi ir arī paši darbi, kurus Valdis veido.

Ar klātesošajiem Valdis dalījās ar savām atmiņām no bērnības, par to kā aizsāka savas gaitas mākslā un kā nonāca līdz amatu meistara statusam, arī par to, ar kādiem materiāliem viņam patīk strādāt vairāk. Mājīgā atmosfērā varēja vērot keramiskās gleznas veidošanas paraugdemonstrējumu, mākslinieks rūpīgi izklāstīja tās veidošanas pamatprincipus un apmeklētāji ar aizrautību vēroja, kā tiek veidota katra smalkā detaļa, lai iegūtu interesantu un neatkārtojamu galarezultātu.

Izstāde apskatāma Naujenes Kultūras centrā (Muzeja iela 6, Lociki) līdz 06.02.2017. Esiet laipni aicināti!

Tālrunis uzziņām 65474268

Informāciju sagatavoja: Aiga Krute

Naujenes Kultūras centrā var apskatīt V.Grebeža personālizstādi