Ilūzija kā īstenība

Ilūkste

Šī gada 23.martā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolā viesojās iluzionists Robijs Trankalis ar izrādi “Ilūzija kā īstenība”.

Uzstāšanās laikā mākslinieks skolēnus iepazīstināja ar aizraujošu skatuves mākslas formu – iluzionismu, kura galvenie elementi bija triku meistara roku veiklība un tehniskie palīglīdzekļi. Iluzionists skatītājus pārliecināja, izmantojot dažādus psiholoģiskos paņēmienus un optiskās ilūzijas. Neatņemamas uzstāšanās sastāvdaļas bija arī aktiermeistarība un improvizācija.

Šo ilūziju mākslas uzvedumu jeb performanci ar aizrautību un interesi vēroja gan skolēni, gan pedagogi. Performances laikā skolēniem tika dota iespēja ne tikai ieskatīties maģiskajā ilūziju pasaulē, bet arī pašiem iesaistīties šīs maģijas radīšanā.

Jokojot un pārsteidzot ar mūsdienīgiem trikiem, mākslinieks visus klātesošos ierāva bagātā emociju virpulī. Izrādes veidošanā iesaistīto skolēnu sejās neviltots smaids saglabājās līdz pat izrādes beigām. Izvērtējot nodarbību, skolēni izteica šādas atziņas:

2.b klases skolēniem patika tas, ka visu laiku bija jābūt uzmanīgiem, bija interesanti un jautri, radās jautājumi, kā mākslinieks tos trikus tik veikli varēja nodemonstrēt;

4.b klases skatītāji uzsvēra, ka ļoti patika viss, jo bija interesanti, smieklīgi, jocīgi, pārsteidzoši. Izbrīnīja tas, kā no pudeles maisā parādījās glāze ar kokteili. Visvairāk patika teleportācija, gribētos vēl tādus pasākumus;

7.c klases skolēnus izbrīnīja iluzionista spēja kontaktēties ar skatītājiem, kāršu teleportēšana un bumbiņu dubultošanas ilūzija;

8.c klases skolēni bija pārsteigti par mākslinieka spēju sarunāties ar skatītājiem, koncentrēt uzmanību uz trikiem, negribējās beigās doties pat uz pusdienām;

9.c klases skolēni ar lielu interesi sekoja līdzi mākslinieka performancei, cenšoties izprast triku veikšanas noslēpumus, noteikti gribējās noskatīties uzstāšanos līdz pat beigām.

Paldies iluzionistam Robijam Trankalim par brīnumaino priekšnesumu un radītajām lieliskajām emocijām!

Skolotāja Lilita Rēķe

Aktīvs seniors aktīvā vidē