Ilūkstē notika 15. velomaratons!

AKTUĀLI

27. augustā, pēc vairāku gadu pārtraukuma, Ilūkstē atgriezās riteņbraukšanas sports un norisinājās, par tradīciju kļuvušais, nu jau 15. Ilūkstes velomaratons, kas pulcēja bērnus, pieaugušos un sporta veterānus no dažādām Latvijas un Lietuvas pilsētām.

Vēsturiski Ilūkstes velomaratons notika, pateicoties Ilūkstes riteņbraukšanas trenera, cienītāja un sportista Heronīma Lapkovska atbalstam. Šodien, piedaloties un organizējot velomaratonu, mēs pieminam un godinām izcilo velotreneri, Ilūkstes riteņbraukšanas tradīciju glabātāju. Arī šajās sacensībās piedalījās H. Lapkovska bērni un mazmazbērni. Sacensību mērķis ir arī veicināt sabiedrības iesaisti riteņbraukšanā, sevišķi Ilūkstes jauniešu vidū.

Velomaratonā pirmie startēja bērni, vismazākie riteņbraucēji, kas bija tikai 2 - 3 gadi jauni, pieveica 100m distanci, savukārt, 400m distancē devās bērni vecumā no 4 līdz 5 gadiem. 800m distanci veica 6 - 7gadīgie bērni un 1200m distanci 8 - 9 gadus veci bērni. Ikviens finišā saņēma piemiņas balvas.

Kopā bērnu startos piedalījās 40 bērni. Šī aktivitāte tika īstenota projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros.

Uz lielo startu pulcējās 98 sportisti. Sportisti atzina, ka trase bija ļoti laba, taču nebija arī viegla. Atkarībā no kategorijas, sportistiem bija jāveic 10, 20, 30 vai 50 kilometru gara distance. Lielākais vidējais sportista ātrums distancē bija 46,6 km/h.

Vīriešu konkurencē kopvērtējumā 1. vietu ieguva Emīls Ribaks, 2. vietu Helvijs Kancers, 3. vietu Aleksandrs Zilis.

Sieviešu konkurencē kopvērtējumā 1. vietu ieguva Renāte Rodionova, 2. vietu Vija Frīda, 3. vietu Līva Luīze Bleive.

Arī Ilūkstes puses velobraucēji guva panākumus sacensībās:

  • Grupā Jaunietes U12 Zane Fjodorova ieguva 1. vietu;
  • Grupā Jaunieši U12 Kristiāns Linards ieguva 3. vietu;
  • Grupā Sievietes Masters 5+ Valda Namiņa ieguva 1. vietu;
  • Grupā Sievietes Masters 3,4 Elita Kaļiņina ieguva 3. vietu;
  • Grupā Vīrieši Artis Fjodorovs ieguva 2. vietu, bet Armands Macijevskis 3. vietu.

Sveicam mūsu sportistus ar panākumiem velomaratonā!

Ar sacensību rezultātiem var iepazīties te.

Sacensības organizēja Ilūkstes pilsētas administrācija sadarbībā ar biedrību “Tūrisma klubs “Sniegpulkstenīte””. Paldies par atbalstu SIA “Madaras”, Z/S “Apīņi” un SIA “Tehauto Latgale”.

Paldies par velomaratona organizēšanu un riteņbraukšanas tradīciju kopšanu Ilūkstē! Šis bija varens piedzīvojums gan velobraucējiem, gan līdzjutējiem, gan Ilūkstes iedzīvotājiem.

Teksts, foto: Māra Multiņa

“Demenes stariņi” īstenoja jauniešu iniciatīvu projektu