Ieskats Naujenes tautas bibliotēkas aktivitātēs Naujenes pagasta svētku laikā

Kultūra

"Krauja manā sirdī". Tikšanās ar Antonu Somu, SIA “Meliors Krauja” valdes priekšsēdētāju

10.09.2022. Naujenes pagasta svētku "Tiekamies Kraujā" ietvaros Naujenes tautas bibliotēkā tika organizētas vairākas tikšanās. 

Vienā no tām apmeklētājiem bija iespēja tuvāk iepazīt Antona Soma dzīvesstāstu un viņa devumu Kraujas attīstībā.

Antons Soms stāstīja par to, kā nonācis Kraujā un kļuvis par SIA "Meliors Krauja" valdes priekšsēdētāju. Viņš atcerējās laiku, kad Kraujā trīs reizes nedēļā tika rādītas filmas, notika plaši apmeklētas balles, kā tika celtas mājas un dzīvokļi, kā tika stādītas ābeles un daudzus citus interesantus notikumus gan no savas darba, gan privātās dzīves.

Nenoliedzami kā viens no svarīgākajiem notikumiem, kas tika stāstīti sarunā, bija Kraujas ciemata nosaukuma rašanās. Izrādās tieši Antonu Somu varam dēvēt pat Kraujas ciema vārda krusttēvu.

Kraujas ciema dzejnieces Stepanidas Miloševičas stāstu stunda bērniem

Naujenes pagasta svētku "Tiekamies Kraujā" ietvaros Naujenes tautas bibliotēkā tika organizētas vairākas tikšanās. 

Viena no tām bērnus un vecākus aicināja uz tikšanos ar Kraujas dzejnieci Stepanidu Miloševiču, kas ne tikai raksta dzeju, bet pati arī zīmē ilustrācijas savām bērnu grāmatām. 

Tikšanās laikā mazie lasītāji  varēja klausīties dzeju, apskatīt košos zīmējumus un tematiskās fotogrāfijas, atbildēt uz dzejnieces jautājumiem, tādejādi vienlaicīgi mācoties mīlēt dzeju un iepazīt mūsu dabu.   

“Grāmatzīmju radošā darbnīca” Naujenes pagasta svētku ‘22 “Tiekamies Kraujā!” ietvaros

 Kuplu pulku interesentu bija uzrunājusi Naujenes tautas bibliotēkas aktivitāte mazajā bibliopagalmiņā, kuras laikā apmeklētāji varēja izveidot īpašu grāmatzīmi darbnīcā "KRAUJAS PIEZĪMES".  

 Kraujas grāmatzīmes bija sagatavojis Kraujas mākslinieks Nikolajs Ignatjevs, apmeklētājiem  atlika vien atnākt un izkrāsot to sev tīkamajā krāsu gammā, bet ar laminēšanu un galarezultātu palīdzēja Naujenes tautas bibliotēkas darbinieces.

Nu atliek vien ņemt rokās grāmatu un pielietot jauno grāmatzīmi.

Naujenes pagasta nemateriālais kultūras mantojums kopā ar Ingu Zeili un Naujenes kultūras centra folkloras kopu “Rūžeņa”

Naujenes pagasta svētku "Tiekamies Kraujā" ietvaros Naujenes tautas bibliotēkā tika organizētas vairākas tikšanās.

Viena no tām bija ar Ingu Zeili un folkloras kopu "Rūžeņa", kur apmeklētāji varēja uzzināt par nemateriālā kultūras mantojuma krājumu, kas top balstoties uz Naujenes pagastā pierakstītām, iedziedātām vai izstāstītām dziesmām, stāstiem, mīklām un kulinārā mantojuma receptēm.

Tikšanos un stāstījumu papildināja Naujenes puses dziesmas folkloras kopas "Rūžena" izpildījumā, kam brīžiem pievienojās arī apmeklētāji.

Aicinām 16. un 17. septembrī apmeklēt Sventes pagasta svētkus!