Ģimeņu svētkos suminātas novada stiprās ģimenes

AKTUĀLI

“Savij ap mani gadus un neatvij”, ar šīs dziesmas vārdiem izskanēja tradicionālie Daugavpils novada ģimeņu svētki, kopā pulcējot pārus, kas kopā nodzīvojuši 25, 30, 40, 50 un vairāk gadus. Ik reizi šie svētki apliecina, ka ģimene ir viena no pamatvērtībām katra cilvēka dzīvē.

Visām ģimenēm nodzīvots bagāts un raibs mūžs, taču nemaināmas paliek galvenās dzīves vērtības – mīlestība, ģimene, darbs un ticība. Neskatoties uz pārbaudījumiem, skumju un laimes brīžiem, šie pāri vēl arvien ir kopā.

Lija un Jānis Koškini, kas kopā nodzīvojuši 55 gadus un šogad svin Smaragda kāzu jubileju, laulību reģistrēja 1962. gadā Dobeles rajona Upenieku ciemā. Pāris regulāri apmeklē kultūras pasākumus. Jānim ļoti patīk darboties dārzā un lasīt, savukārt Lija nodarbojas ar rokdarbiem, visu mūžu ir bijusi aktīva koru un ansambļu, kā arī deju kolektīvu dalībniece. Jautājot, kāds ir pāra laimīgas kopdzīves noslēpums, Lija atbild, ka abi ir kopā ar Dieva svētību. “55 gadus dzīvojām kā bēdās, tā laimē un priekos. Izaudzinātas 3 meitas un 7 mazbērni. Esam ar Jāni kopā no bērnības, kopā pavadīti arī jaunības gadi. Pēc viņa atgriešanās no Sibīrijas, apprecējāmies. Kāzas svinējām 6. novembrī. Atceros, kā kāzu otrajā dienā uzsniga sniegs. Bija ļoti auksta, bet skaista diena, kāzu naktī gulējām šķūnī, bet auksti nebija, jo mīlestība sildīja”, tā atceras Lija.

Dzīve ritējusi Višķu pagasta Tehnikuma ciemā. Lija uzsver, ka galvenais ģimenē ir cieņa vienam pret otru, savukārt Jānis papildina, ka ģimenē nav vietas greizsirdībai, tad viss būšot kā nākas.

Zelta kāzu jubileju svin sventieši Janīna un Leonards Meinarti. Viņi laulību reģistrēja 1967. gadā Daugavpils rajona dzimtsarakstu nodaļā. Ģimenē izaudzināti 2 dēli un 4 mazbērni. Janīnas aizraušanās ir grāmatu lasīšana un pīrāgu cepšana, bet Leonarda – augļkopība un tehnikas apkope.

“Dzīve bija ļoti skaista. Jaunajiem pāriem novēlam nodzīvot tikpat ilgu kopdzīvi. Visādi dzīvē gāja, tika piedzīvoti gan grūti, gan priecīgi brīži. Tomēr vairāk dzīvē bija pozitīvisma. Viss ir atkarīgs no cilvēka – no viņa attieksmes un nostājas, rakstura īpašībām. Tāpēc novēlam jaunajiem dzīvot tāpat, jo mēs jau savu dzīvi nodzīvojām, jaunie vēl tikai sāk. Lai domā par labo, tad arī dzīvē viss izdosies”, tā novēlot bilst Janīna.

Gan Janīna, gan Leonards atzīst, ka sirdī vēl abi jūtas jauni un optimisma pilni, jo savādāk nemaz nevarot būt. Cilvēkam ir jāsaglabā optimisms jebkurā dzīves brīdī un situācijā. Pāris uzskata, ka galvenais ģimenes dzīvē ir sapratne, diplomātisms attiecībās un ticība otram.

Arī sventieši Tarena un Jānis Meinerti laulību noslēdza pirms 50 gadiem. Ģimenē izaudzināta meita, dēls un aug 5 mazdēli. Tarena savu brīvo laiku pavada ar mazbērniem, bet Jānis aizraujas ar tehniskām lietām.

“50 gadi nav viens mirklis. Gribētos visiem novēlēt dzīvot kopā tikpat ilgi. Mēs viens otru mīlējām, cienījām un arī piedevām viens otram daudz. Galvenais, lai ģimenē valda sapratne un mīlestība, pārējais viss atnāks līdzi tam”, tā stāsta Tarena.

45 gadu kāzu jubileju jeb Safīra kāzas šogad svin Valentīna un Jāzeps Gadzāni. Ģimenē izaudzināti 2 bērni un aug 2 mazbērni. Valentīna un Jāzeps ir aktīvas atpūtas cienītāji. Viņi relaksējas savā piemājas dārzā un labprāt piedalās novada kultūras pasākumos.

Jāzeps stāsta, ka ar Valentīnu iepazinies pēc savas kaimiņienes Māras ierosinājuma. Abi tolaik strādājuši kolhozā “Matrosova”. “Es tikko pēc armijas biju atnācis, viņa par grāmatvedi strādāja, tā iepazināmies”, stāsta Jāzeps. Savukārt Valentīna novēlēja jaunajiem dzīvot kopā tikpat ilgi un vēl ilgāk, izturēties vienam pret otru laipni, labestīgi un galvenais – ar mīlestību. “Sievas jau parasti saka, nevajag to un šo vai arī dari tā un ne citādi. Es uzskatu tā – vajag uzklausīt, bet darīt, kā vajag!”, tā nosmejas Jāzeps.

Kopā svētkos tika sumināti 43 novada pāri. Stipras un strādīgas ģimenes ir novada lepnums, tāpēc jo īpašs prieks, ka ģimeņu pulku nāk papildināt jaunā paaudze.

Muzikālus un dejiskus sveicienus klātesošajiem sniedza Ilonas Kirukas un Enriko Galicka duets, mūzikas studija „Vālodzīte", Salienas pagasta Kultūras nama sporta deju kolektīvs, soliste Zoja Markelova un Nīcgales Tautas nama Līnijdejotāju grupa “Rodeo meitenes”.

Pasākuma izskaņā visi pāri tika aicināti dejot valsi.

FOTOGALERIJA

Olga Davidova

Atklātais Eiropas Čempionāts svarbumbu celšanā