Fokloras kopa “Atzola” atzīmēja desmito gadadienu

AKTUĀLI

Kad tikko ir sācies Jaunais gads un apņēmības pilns ir katrs cilvēks,  20. janvārī Dubnas kultūras namā tika sagaidīti pagasta iedzīvotāji, ciemiņi un folkloras kopas no Daugavpils novada un kaimiņu novadiem uz Dubnas folkloras kopas “Atzola” desmit darbības gadu jubilejas pasākumu. Šajā brīnišķīgajā pasākuma piedalījās: Ambeļu kultūras nama folkloras kopa ,,Speiga”, Vaboles kultūras nama etnogrāfiskais ansamblis ,,Vabaļis”,   Kalupes folkloras kopa ,,Kolupkas”,  Nīcgales tautas nama folkloras kopa ,,Neicgalīši”,   Daugavpils novada kultūras centra folkloras kopa ,,Dyrbyni” pārstāvji,  Naujenes kultūras centra folkloras kopa ,,Rūžeņa”,  Aglonas novada kultūras centra folkloras kopa ,,Olūteņš” un Vārkavas novada kultūras centra folkloras kopa ,,Dzeipurs”. Tieši pirms desmit gadiem – 2008. gada janvārī - folkloras kopa sanāca uz savu pirmo satikšanos.  Mierīgā gaisotnē apspriežoties, nolēma dibināt folkloras kopu ,,Atzola”.  Kopā dalībnieki ir no Dubnas un Višķu pagasta.  “Atzola” ir piedalījusies Daugavpils, Aglonas un Vārkavas novada rīkotajos pasākumos, uzstājusies  Dziesmu svētkos Rīgā un folkloras festivālā “Baltica”. Dziesma mūs ir aizvedusi uz kaimiņu  republikas Lietuvas Antazavi pagastu, kur esam kļuvuši gluži kā radi. Līdz Latvijas simtgadei ir palikuši desmit mēneši. Folkloras kopa ,,Atzola”, šķetinot dziesmu kamolu, kopā ar ciemiņu folkloras kopām ir ieskandinājusi Latvijas simtgadi. Vēlam simtgadi sagaidīt un nodzīvot tautas labā strādājot, dziedot, dejojot un nemateriālo mantojumu saglabājot un atstājot no paaudzes  paaudzēs. Paldies “Atzolas” vadītājai Marijai Umbraško par skaistajiem desmit gadiem, kuros viņa ir sējusi latvisko dzīvesziņu. Dodot spēku un enerģiju no latvju rakstiem segās, cimdos un neizdziedātiem dziesmu kamoliem, kopas dalībnieki novēl viņai smelties spēku no klātesošo labajām domām.  Īstajā brīdī,  skanot kopdziesmai ,,Pi Dīveņa gari goldi”, tā  padarīja šo pasākumu vēl svinīgāku un tuvāku dvēselei. Dubnas pagasta pārvalde pateicas folkloras kopai ,,Atzola” un ciemiņu folkloras kopām! FOTOGALERIJA Janīna Bēķe Dubnas KN vadītāja

Salienas kultūras namā noritēja kvesta spēle