Ekskursija ”Vasaru sagaidot”

Kultūra

Saulainajā 9. jūnija dienā aktīvākie Maļinovas pagasta bibliotēkas lietotāji devās ekskursijā uz Aglonu. Galvenais ceļa mērķis bija Aglonas pasta un informācijas muzejs. Tas tiešām ir jāapmeklē ikvienam, kurš vēlas doties ceļojumā laikā un telpā. Muzeja saimnieka Artura aizraujošo stāstījumu klausīties varētu visu dienu, var apbrīnot stāstnieka talantu ieinteresēt ikvienu muzeja apmeklētāju par katru vismazāko eksponātu. Katram apskates objektam ir savs stāsts, sava leģenda. Muzejs ir izveidots ar mīlestību un iedvesmu, jau ieejot tajā var sajust ar kādu aizrautību tas ir izveidots. Gan lielajiem gan mazajiem klausītājiem patika stāstījums par pasta balodi un protams senlaiku cietums. Paldies muzeja saimniekiem par interesantu apskates objektu.

Pēc muzeja apmeklējuma devāmies veldzēties pie Aglonas svētavota, kura spirdzinošais ūdens uzmundrina turpmākajā ceļā. Tāda jauka diena ir piemērota mierīgai pastaigai pa Kristus Karaļa kalnu, kur klusumā ir iespējams atslēgties no ikdienas steigas un rūpēm.

Nav vajadzības braukt uz ārzemēm jo tepat ir tik krāšņa daba, kalni un lejas, zila debess un ezers, ceļš kurš ved mājup. Skaista ir Latgale!

Elvīra Kokina, Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja.

Tauru skaņas Vaboles parkā