“Dzīvie” dzīvo Bebrenes pusē

AKTUĀLI

Jau ir sācies otrais gads, kopš serumnīca “Dzīvie” no Rīgas ir pārcēlusies uz dzīvi Bebrenes pusē. Ciemojoties pie Agneses Irbes “Dzeguzītēs”, varēsiet izbaudīt lauku mieru, klusumu un senatnes pieskārienu, ko rada kolosālā māja un Sēlijas āres. Serumnīca piedāvā ne tikai dabīgo kosmētiku, kas ļaus ieskaut sevi ar maigām smaržām, bet arī doties ciemos un pagatavot savu smaržīgo mikstūru.

Agnese stāsta: “Šeit darbs notiek jau vairāk kā gadu. Es vispār esmu ventspilniece, tad caur Rīgu nonācu Sēlijā. Man ļoti patika Sēlija, ainaviskums, kalni, lejas. Gribējās būt tieši šeit, pieķēros šai mājai un neatlaidos. Tas, ko es šeit daru – tas viss ir roku darbs.” Agnese teic, ka agrāk ir strādājusi industriālās kosmētikas nozarē, daudz ceļojusi pa pasauli uz dažādām kosmētikas izstādēm, bet laika gaitā tas nogurdina, gribas mieru un klusumu, darīt kaut ko savām rokām, pavisam nesteidzīgi.

Šobrīd ar “Dzīvajiem” ir aptverts Latvijas tirgus, tāpēc ir plāns paplašināties arī Lietuvas tirgū. Tiek veidota jauna mājaslapa lietuviešu valodā, tulkoti visi teksti, serumu apraksti. Ir doma jau šī gada beigās vērt vaļā “Dzīvo” lietuviešu versiju.

“Dzeguzītes” ir kolosāla, vēsturiska māja, bet, lai veiktu kārtīgus mājas renovācijas darbus, ar “Dzīvajiem” vien nepietiek, tāpēc Agnese šoziem ir izveidojusi jaunu kosmētikas līniju, kas paredzēta eksportam: “Tomēr man ir jādodas atpakaļ uz industriālo ražošanu. “Dzīvie” man paliks kā sirdsdarbs manām Latvijas klientēm, protams, ar paplašinājumu Lietuvas tirgū. Jaunā līnija ir izveidota kā eksportprece, šī kosmētika tiek ražota industriāli - Rīgā. Ar šo produktu mēs braucam uz izstādēm ārvalstīs, cenšamies šo produktu iznest plašumā un palielināt pārdošanas apjomu. Mēs to pozicionējam kā kosmētikas nišas produktu.”

Jaunā zīmola klāstā ir 22 serumi, bet “Dzīvajiem” piedāvājumā ir vairāk kā 25 dažādi serumi.

“Dzīvie” serumi ir radīti tieši kādas problēmas risināšanai, izmantojot ekskluzīvus izejmateriālus: “Es nevaru uz produkta iepakojuma rakstīt, ka tas ir mitrinošs, ja nevaru to pierādīt. Mēs izmantojam tiešām ekskluzīvas sastāvdaļas, kuras iespējams saņemt tikai nelielos apjomos, pasūtam izejvielas no Vācijas, Francijas, daži tiek gatavoti tepat Latgalē. Serumos nepievienoju neko lieku, viss ir dabīgs un sertificēts. Īstenībā, lai cilvēka āda justos labi, tā ir jāpabaro, jāmitrina, bet, ir svarīgs viens likums – jo mazāk, jo labāk! Tāpēc serumu sastāvdaļās neatradīsiet ūdeni, liekus konservantus, biezinātājus un citas nevajadzīgas vielas.”

Agnese stāsta, ka viņai ir plāni saistībā ar mājas renovāciju un, iespējams, arī tūrisma pakalpojumu attīstīšanu “Dzeguzīšu” pusē. Pieprasījums pēc tā ir. Uz meistarklasēm dodas dāmas no visas Latvijas, Agnese priecājas, ka daudzi prasa, vai šai pusē nav vēl kāds lauku īpašums, ko iegādāties, jo cilvēkiem patīk mūsu puses daba un miers.

Vairāk ar Agneses Irbes stāstu un “Dzīvie” produkciju var iepazīties mājaslapā www.dzivie.lv, kā arī plašāku interviju ar serumnieci var lasīt te:

Agnese Irbe ir nominēta Augšdaugavas novada pašvaldības konkursam “Saimnieks 2023” kategorijā “Gada mājražotājs”.

Teksts, foto: Māra Multiņa

LSK Augšdaugavas komitejai viesi no Dānijas