Dzejas dienu pasākums “Dāvana Rainim” Vasiļovā

Kultūra

Saulainajā 13. septembrī Maļinovas pagasta Vasiļovā notika Dzejas dienu pasākums “Dāvana Rainim”. Šogad pasākuma formāts tika drusku izmainīts, jo uz pasākumu tika ielūgti visi Augšdaugavas novada bibliotekāri, jo mēs taču esam tie galvenie dzejas krājēji un popularizētāji. Ikvienam bija uzdots sagatavot savu mīļāko dzejoli, glīti noformēt un nolasīt, mājasdarbs tika sekmīgi izpildīts, un Vasilovā skanēja dzeja un mūzika saksofonista Romāna izpildījumā. Saksofona burvīgās skaņas piepildīja visu būtību, melodijas skaņas savijās ar burvīgo atvasaru radot romantisku noskaņu. Pasākuma turpinājumā visi devāmies ekskursijā uz Maļinovas pagasta bibliotēku, jo daudzi šeit viesojās pirmo reizi. Bibliotēkā piedāvāju apskatīt Maijas Kivlenieces gleznu un studijas “Pūpoli” pinumu izstādes.

 Saksofona mūzikas skaņas visus aicināja uz Maļinovas pagasta  atpūtas laukumu, kur gaisā virmoja Rudens zupas smarža, kas tika gatavota uz ugunskura. Zupu tradicionāli gatavoja Žanna Avdejeva, mūsu goda pavārs ar kuru sadarbojamies jau 10 gadus. Sirsnīgā atmosfērā, ar sarunām baudot labus laikapstākļus un mūziku, bibliotekāri relaksējās no ikdienas rūpēm, pēc veiksmīgas akreditācijas. Izraušanās no ikdienas un kopā būšana tomēr ir svarīga. No dāvinātajiem dzejoļiem taps Dzejas dienu albums atmiņai par burvīgo pasākumu.

 Liels paldies visiem par dalību pasākumā un Ambeļu pagasta bibliotekārei Zojai Rubenei un Kalupes pagasta bibliotēkas bibliotekārei Andžellai Nartišai par fotogrāfijām.

Garšīgākā nedēļas nogale šajā sezonā