Daugavpils novada skolu jaunieši viesojās jaunatnes apmaiņas nometnē Vācijā

AKTUĀLI

No 10. līdz 19. jūlijam seši Daugavpils novada skolu jaunieši no 6 novada skolām kopā ar Lāču pamatskolas skolotāju Valentīnu Zaicevu piedalījās jauniešu apmaiņas programmas nometnē Vācijas pilsētā Krēpelīnē. Tā tika īstenota noslēgtā Sadarbības nodomu protokola ietvaros starp Daugavpils novada domi un  Vācijas Republikas Internacionālās Savienības  e.V  Ziemeļu nodaļu.

Nometnes programmas “Mēs esam mēs” gaitā šie jaunieši kopā ar draugiem no Vācijas baudīja Rostokas pilsētas ievērojamākās vietas, apmeklēja Kīlungsbornas Ūdens policiju, kur viņiem bija iespēja iejusties glābēju lomā un piedalīties cilvēka glābšanas procesā, apskatīt militāro un civilo tehniku, kā arī izjust sevi karavīru lomā, braucot ar tanku un amfībijas mašīnu Putnitzas Tehnikas muzejā, draudzīgi airēja Sala ezerā Gistrovā. “Mēs gandrīz visu laiku bijām aizņemti, bet arī brīvo laiku pavadījām lietderīgi - spēlējām tenisu, peldējāmies Baltijas jūrā, diskutējām ar vāciešiem par dzīvi. Katru vakaru pēc vakariņām visi kopā ar skolotāju Danielu sacerējām nometnes himnu “Mēs esam mēs”, stāsta Ēriks.

Noslēguma pasākumā skanēja pateicības vārdi, un jaunieši visi kopā lepni dziedāja šo himnu latviešu un vācu valodās, ar ko ļoti sajūsmināja visus pasākuma viesus.

“Esmu ļoti priecīga, ka man bija iespēja apmeklēt šo nometni Vācijā, esmu satikusi jaunus draugus. Es ceru, ka sadarbība turpināsies vēl ilgus gadus un mēs tiksimies ar Vācijas draugiem Latvijā”, iespaidos dalījās Elīna.

Mēs visi esam pateicīgi  Daugavpils novada domei un Vācijas  sadarbības partneriem par iespaidiem un notikumiem bagātu nedēļu, kuru pavadījām kopā.

Nometnes izskaņā jaunieši pierakstīja savus iespaidus par braucienu. Daži no tiem:

“Man bija liels prieks iepazīties ar enerģiskiem un dzīvespriecīgiem cilvēkiem. Visvairāk man patika vērot pilsētu arhitektūru, redzēt smaidošus un pretimnākošus cilvēkus, visas  nometnes aktivitātes bija interesantas un laiks pavadīst aizraujoši”, tā Martins.

“Tā bija visforšākā un interesantākā nometne manā dzīvē! Visvairāk man patika jūra, pie tās pavadījām veselu dienu, braucām ar kruīza kuģi un peldējāmies. Šī nometne man pierādīja, ka visi varam būt draudzīgi un dzīvot, nesot mieru viens otram”, tā Ēriks.

“Nometne man ļoti patika, bija daudz smaidu un nebija vietas stereotipiem. Katra diena man sniedza pozitīvas emocijas un atmiņas. Braucot uz nometni, es svinēju savu dzimšanas dienu. Tā bija mana pirmā nometne. Nepārstāju domāt un atcerēties tos cilvēkus, kas bija man līdzās – atbalstīja, apskāva, uzklausīja.. Tas bija kolosāls laiks!”, raksta Elīna.

“Ceļš uz Vāciju bija viena traka padarīšana, ceļā pavadījām pusotru dienu! Sākumā ar vāciešiem bija nelielas komunikācijas problēmas, runājāmies angļu valodā, taču vēlāk jau labi sapratāmies. Tad arī sākās mūsu piedzīvojumi! Visvairāk patika vizināšanās ar motorlaivu un diena ūdens policijā”, tā stāsta citi nometnes dalībnieki.

Studē RTU neklātienē un kļūsti par konkurētspējīgu inženieri