Daugavpils novadā notiks “DaugavAbasMalas” konference

AKTUĀLI

2018.gada 24.oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Daugavpils novada Vecsalienā, Červonkas muižas pilī notiks konference, lai diskutētu par iespējām uzlabot Daugavas upes baseina ekonomisko situāciju. Tajā īpaši aicināti piedalīties pētnieki un attīstības politikas plānotāji. Konferenci rīko projekta “DaugavAbasMalas” īstenotāji – biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām.

Satikšanos Vecsalienā iedvesmos un idejas rosinās ūdensmalu arhitekts, RTU docents Egons Bērziņš. Karšu izdevniecības "Jāņasēta" pārstāvis Visvaldis Gercāns pastāstīs par projekta ietvaros tapušo Daugavas ūdenstūrisma ceļa karti un citām inovācijām. Savukārt projekta "Sēlijas salas" vadītāja Daina Alužāne dalīties pieredzē par šo unikālo projektu un tā ietekmi uz daugaviešu kopienām.

Pavisam projekta laikā oktobrī un decembrī notiks astoņas “DaugavAbasMalas” satikšanās, un katrai no konferencēm ir sava tēma, kas dos iespēju iedziļināties plašā jautājumu klāstā un risināt specifiskām mērķa grupām aktuālas problēmas. Diskusijās aicināti pulcēties vietējie vides aktīvisti, pašvaldību amatpersonas, tūrisma uzņēmēji, NVO pārstāvji, amatnieki, pētnieki, politikas plānotāji, jaunieši un citas aktīvās iedzīvotāju grupas, lai veidotu sadarbības un kopīgiem spēkiem sekmētu tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Daugavas baseinā.

Konferenču norises vietas un laiki:

  • 4.oktobrī Ogres novadā par ievadkonference par veicamajiem darbiem,
  • 10.oktobrī Stopiņu novadā par NVO lomu un iespējām Daugavas baseinā,
  • 16.oktobrī Krāslavas novadā tikšanās būs veltīta tūrisma nozarei,
  • 18.oktobrī Pļaviņu novadā pulcēsies Daugavas baseina pašvaldību vadītāji,
  • 24.oktobrī Daugavpils novadā tiksies pētnieki, stratēģi un attīstības politikas plānotāji,
  • 25.oktobrī Ķeguma novadā tikšanās jaunatnes NVO un jauniešu interešu grupām,
  • 6.decembrī Ķekavas novadā notiks vides speciālistu tikšanās,
  • 11.decembrī Ikšķiles novadā noslēguma konference ar kopīgu visu konferenču rezultātu izvērtēšanu un turpmāko rīcību noteikšanu.

Uz konferenci Daugavpils novadā īpaši tiek aicināti pētnieki un attīstības politikas plānotāji, lai diskutētu par projekta iepriekšējo konferenču rezultātiem un inovācijām, kas iespējamas Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības rosināšanā. Tāpat arī notiks diskusija par Daugavas baseina attīstības plāna nepieciešamību, tā potenciālo ietekmi ES finansējuma piesaistē un sadarbībā ar Austrumu partnerības valstīm.

Sadarbības projekts “DaugavAbasMalas” uzsākās šī gada vasarā ar tās pirmo posmu – unikālo Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi uzsāka 24.jūlijā tās augštecē, Latvijas – Baltkrievijas pierobežā, un noslēdzās Rīgā, pie Mangaļsalas bākas, un no jauna iezīmēja Daugavas laivotāju ceļu 350 km garumā. Pašlaik sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta” top interaktīvā karte, kurā būs iezīmēts tūrisma ūdensceļš visā upes garumā, apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas, 1km attālumā no abiem krastiem – kultūrvēsturiski apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kā arī būs pieejama informācija par upes tecējumu dažādos posmos.

Sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” īsteno Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” (www.ziedzeme.lv) sadarbībā ar 21 pašvaldību, 7 vietējās rīcības grupām un citiem stratēģiskajiem partneriem. Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, finansē – Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai.

Reģistrācija konferencei Daugavpils novadā notiek līdz 22.oktobrim plkst.22.00, elektroniski aizpildot anketu.  Vairāk par “DaugavAbasMalas” konferencēm uzzināt un tām pieteikties var projekta mājaslapā daugavabasmalas.lv, kā arī Facebook lapā.

Līdz 15. oktobrim piesaki kandidātu novada domes apbalvojumiem