Daugavpils novada čempionātā basketbolā uzvarēja Naujenes pagasta komanda

AKTUĀLI

Noslēdzies Daugavpils novada čempionāts basketbolā, kurā par čempioniem pēc trīs gadu pārtraukuma kļuva Naujenes pagasta komanda. Sudrabu ieguva Kalupes pagasts, bronzu – Vabole. Kopumā čempionātā piedalījās 8 komandas – Višķi, Naujene, Ambeļi, Vabole, Kalupe, Pilskalne, Svente un PIKC Daugavpils Būvniecības Tehnikums.  Sacensības tiesāja galvenais tiesnesis Sergejs Komļevs un tiesnesis Sergejs Pavlovs.

Naujenes pagasta komanda aizvadīja 14 spēles, no kurām tikai viena spēle tika zaudēta Kalupei. Kā atzīst Naujenes pagasta basketbola vīriešu komandas sabiedriskais treneris Edgars Kucins, čempionāts bija ļoti interesants un konkurence starp komandām sīva. “Gribētos atzīmēt Kalupes un Vaboles komandas un sporta organizatorus Aleksandru Vabiščeviču un Gunāru Kucinu. Kādreiz šajos pagastos basketbolu vispār nespēlēja, viņiem cieņā bija citi sporta veidi. Ar vietējiem spēkiem un piesaistītajiem leģionāriem no Lietuvas un Rēzeknes, viņi izrādīja nopietnu pretestību. Ja agrāk novada čempionātā bija tikai divi dominanti – Naujene un Višķi, tad tagad komandu līmenis ir izlīdzinājies,” secina E.Kucins.

Daugavpils novada čempionātā basketbolā par čempionāta labāko trīspunktu guvēju tika apbalvots Zintis Saulītis (Naujene), savukārt rezultatīvākais spēlētājs bija Renārs Bulduris no Vaboles komandas. Katrai komandai tika atzīmēti arī labākie spēlētāji – Rihards Spīķis (Višķi), Agris Plinte (Pilskalne), Renārs Bulduris (Vabole), Ēriks Kreipāns (Naujene), Vitaliys Gorsanovas (Kalupe), Vitālijs Gubanovs (Svente), Jānis Kļavinskis (Ambeļi) un Juris Ozols (Daugavpils Būvniecības Tehnikums).

Edgars Kucins, kurš ir arī Daugavpils novada vīriešu basketbola komandas treneris, pastāstīja, ka šosezon Daugavpils novada basketbola izlases komanda LBL-3 (Latvijas Basketbola līgas) PLAY-OFF spēlēs ieņēma 10.vietu 16 komandu konkurencē. Pērn gan rezultāts bija nedaudz labāks – 7.vieta 19 komandu konkurencē. “Rezultāts pasliktinājās dažādu iemeslu dēļ. Pirmkārt, mēs pazaudējām mūsu izlases kapteini un līderi Alvi Šedi. Diemžēl trūkst arī komandas spēlētāju nomaiņas ar jauno paaudzi, jo novadā un Daugavpilī Sporta skolās bērniem un jauniešiem nav basketbola sekciju.. Šobrīd mūsu izlases vidējais vecums ir 33-35 gadi, kas faktiski jau tuvojas veterānu vecumam,” iemeslus atklāja treneris. Šobrīd Daugavpils novada vīriešu basketbola komanda sastāv no 5 pārstāvjiem no Višķiem, 5-6 spēlētājiem no Naujenes, pa vienam no Dubnas, Maļinovas, Kalupes, Sventes un Pilskalnes, kā arī 4 no Daugavpils.

Kucins pastāstīja, ka veiksmīgāki rezultāti ir pierobežu basketbola līgā, kur novada izlases komanda jau ir iekļuvusi labāko četriniekā. Nākamās spēles noritēs 22.-23.aprīlī Vitebskā, Baltkrievijā.

Elza Timšāne

Jauno līderu akadēmija jauniešiem