Cilvēka un dzīvnieka veselība ir kopīga veselība

AKTUĀLI

Višķu pagasta veterinārārsts Aivars Skrinda Višķu tehnikuma ciemā ir izveidojis dzīvnieku preču un zāļu veikalu un veterināro pakalpojumu sniegšanas vietu. Kādreiz Aivars bija nodarbojies ar zemnieku saimniecību, taču laika gaitā nolēma attīstīt veterinārārsta pakalpojumus un veikaliņu. Pakalpojumus viņš sniedz gan pie klientiem mājās un saimniecībās, gan Višķu tehnikuma ciemā. Turpina A. Skrinda: “2018. gada februārī kopā ar Silvu sākām veidot arī šo dzīvnieku barības veikaliņu, bet daudz mazākās telpās.  Šī gada janvārī pārcēlāmies lielākās telpās, un bez lielo un mazo dzīvnieku barības tirgojam daudz ko vairāk.”

Pašlaik veikalā tirgo dārzkopībasun saimniecības preces.Nesen tajā pat ēkā tika iznomāta vēl viena telpa, kurā tiek tirgota papildus produkcija. No šī gada sākuma veikala apgrozījums ir palielinājies par trešdaļu. Aivars apkalpo ne tikailiellopus, bet arī citus dzīvniekus – zirgus, kazas, aitas, cūkas. “Tālākās saimniecības atrodas 100 km rādiusā no šīs vietas. Ganāmpulki ir no dažām govīm līdz pat 300 - 350 dzīvniekiem,”teic saimnieks.

Dažkārt cilvēku mīluļiem ir nepieciešama neatliekama palīdzība, traumu vai profilakses gadījumos, ko veic uz vietas. Jau apmēram gadu uzņēmējs sadarbojas ar Žanetes Sosnāres patversmi “Otrās mājas,”. 1 – 2 reizes mēnesī viņi brauc pie veterinārārsta, lai aprūpētu mājdzīvniekus. Aivars atzīst, ka padomā ir daži uzlabošanas projekti. Viņš vēlas sakārtot ēkas lieveni, lai tas būtu drošs un ērts, kā arī izremontēt veterinārprakses telpas dzīvnieku pieņemamajā telpā. Apkurei Aivars pats iekārtoja granulu katlu. Veterinārārsts nerēķinās ar to, ka jāstrādā arī brīvdienās, svētku dienās, nereti izsaukumi ir arī naktī. Viņš parasti saka: ja cilvēks zvana naktī, tad skaidrs, ka situācija ir nopietna. Dzīvnieku saimniekiem  ir svarīgi, lai ārsts būtu sazvanāms un sasniedzams, ko viņš cenšas nodrošināt.

Aivars galvenais dzinulis darbā ir klientu uzticība. Viņš uzskata, ka nav atsevišķas cilvēku vai dzīvnieku veselības, bet tā ir mūsu kopējā veselība. Veterinārārstam svarīga ir klientu uzticēšanās.

Aivara Skrindas uzņēmums ZS "Banderi" ir nominēts Augšdaugavas novada pašvaldības konkursa “Saimnieks 2023” nominācijai “Gada pakalpojumu sniedzējs”.

Teksts, foto: Dainis Bitiņš

Sveicam Starptautiskajā senioru dienā!