Bērnu literatūras centra lasītavas atklāšanā piedalīsies lasīšanas čempione Inna Ivanova no Naujenes

AKTUĀLI

31. augustā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība aicina uz LNB Bērnu literatūras centra pilnveidotās lasītavas atklāšanu “Viss jauns 7. stāvā”. Pilnveidotā lasītava ir Biedrības dāvana LNB 100. dzimšanas dienā. Tās atklāšana notiks bibliotēkas simtgades svinību ietvaros.

Lasītavas atklāšanā piedalīsies grāmatas “Skolotājs Jāps var visu” autors Žaks Frīnss, aktieris Mārtiņš Meiers, Latvijas skaļās lasīšanas sacensības čempione Inna Ivanova un Naujenes pamatskolas skolēni.

LNB Bērnu literatūras centra lasītavas pilnveides projektu šovasar īstenoja LNB Atbalsta biedrība un LNB sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju "Gaiss", mākslinieci Rūtu Briedi un uzņēmumu "Latvijas Finieris". Projekts tapa, pateicoties LNB Atbalsta biedrības ziedotāju līdzekļiem. Atklāšanas pasākumu atbalsta Nīderlandes vēstniecība Latvijā.

LNB Bērnu literatūras centra lasītava funkcionāli un vizuāli pilnveidota, iedvesmojoties no ārvalstu labākajiem piemēriem, ņemot vērā bērnu intereses un saglabājot esošos veiksmīgos interjera risinājumus. Vide bērniem veidota vizuāli mūsdienīga, aicinoša, viegli transformējama, piemērota dažāda vecuma lasītājiem un daudzveidīgai pasākumu programmai.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: "Ir prieks, ka Biedrība varēja palīdzēt tapt tik elegantai, Birkerta veidotajā bibliotēkā iederīgai un mūsdienīgi atraktīvai videi, kur bērniem iepazīt grāmatu pasauli. Mums bija tiešām lieliski partneri, paldies viņiem!"

Arhitektu biroja “Gaiss” radītajā interjera dizainā īpaša loma ir mākslinieces Rūtas Briedes oriģinālzīmējumiem, kas telpā ienes dabas atmosfēru, ietver atsauces uz dažādiem daiļliteratūras varoņiem un vizualizē grāmatas tapšanas ceļu. AS “Latvijas Finieris” veica telpas pilnveides tehniskos darbus un bija arī viens no šī projekta ziedotājiem. Par ziedojumu LNB Bērnu literatūras centra lasītavai LNB Atbalsta biedrība pateicas arī Imantam Kīnam un Valteram Nollendorfam.

LNB aug jauno lasītāju skaits, daudzveidīgāks kļūst bibliotēkas piedāvājums jaunajai paaudzei, kā arī nepārtraukti un strauji mainās mūsdienu bērnu un jauniešu vajadzības un intereses. Bibliotēka turpina attīstīt tās piedāvājumu un vidi jaunākajiem lasītājiem, lai katrs bibliotēkas apmeklējums kļūtu par neaizmirstamu notikumu, kas rosina lasītprieku, radošumu, domas lidojumu un sniedz unikālu lasīšanas pieredzi.

Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrība
Tālr.: 29355624, e-pasts: sanita@gaisma.lv

Skrudaliena saglabā senatnes auru