Augšdaugavas novadā pieejami 10 taromāti un 13 manuālie depozīta punkti

AKTUĀLI

Valsts vides dienests atgādina, ka kopš 2022. gada februāra Latvijā darbojas depozīta sistēma. Augšdaugavas novadā pieejami 10 taromāti un 13 manuālie depozīta punkti.

Depozīta sistēma ir praktisks solis ceļā uz tīrāku Latviju gan mums, gan nākamajām paaudzēm, un tā palīdzēs virzīt dzērienu ražotāju, tirgotāju un sabiedrības rīcību klimatam draudzīgā virzienā, vienlaikus sniedzot iespēju pilnvērtīgi apsaimniekot dabā visbiežāk sastopamos dzērienu iepakojumus. Ieviešot ilgtspējīgu, mūsdienīgu un ērtu dzērienu iepakojumu šķirošanas un pārstrādes sistēmu, mums ir iespēja nostiprināt videi draudzīgus paradumus sabiedrības ikdienā un padarīt mūsu valsti sakoptāku un tīrāku! Depozīta sistēmu Latvijā pārvalda SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” (DIO), kurā apvienojušies gan vietējie, gan Baltijas mēroga vadošie dzērienu ražotāji un mazumtirgotāji.

Depozīta maksa noteikta 10 centu apmērā par iepakojuma vienību. To iespējams saņemt, ja uz nododamā iepakojuma nolasāma speciālā atpazīstamības zīme, svītrkods vai kvadrātkods un iepakojums būs iztukšots.

Saņemot izlietoto dzērienu depozīta iepakojumu, iedzīvotājam atmaksās depozīta maksu bezskaidras naudas norēķinu veidā vai izsniegs čeku par atbilstošu summu. Vietās, kur depozīta iepakojumu pieņems manuāli, depozīta maksu varēs iegūt skaidrā naudā.

Depozīta sistēmā iespējams nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) dzēriena iepakojuma:

  • stikla pudeles ar tilpumu no 0,1 līdz 3 litriem (neieskaitot); 
  • stikla pudeles citiem fermentētiem produktiem ar alkohola saturu līdz 6 % no 0,1 līdz 0,75 litriem (neieskaitot);
  • plastmasas (PET materiālu grupa) pudeles ar tilpumu no 0,1 līdz 3 litriem (neieskaitot);
  • plastmasas pudeles alum un citiem fermentētiem produktiem ar alkohola saturu līdz 6 % no 0,1 līdz 0,5 vai 1 litram un skārdenes ar tilpumu no 0,2 līdz 1 litram.

Panākumi svarbumbu celšanā