Augšdaugavas novada folkloras kopas gatavojas doties uz festivālu „Baltica”

AKTUĀLI

Šodien, 6. jūlijā, plkst.18.00 ar Baltijas vakara koncertu „Kaimiņu būšana” Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā sāksies starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”. Koncertu būs iespējams vērot arī tiešraidē festivāla mājaslapā www.festivalbaltica.com. 

Festivāls norisināsies no 6. līdz 10. jūlijam Rīgā, Siguldas novadā un daudzos Kurzemes ciemos un pilsētās. Tajā piedalīsies vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi.

2022. gada starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” tēma ir „Spēle” un moto „Nāc ar mani spēlēties”, tāpēc līdzās tradicionālajiem koncertiem, dančiem, meistarklasēm notiks folkloras kopu SAspēles, PRIEKŠspēles, DUBULTspēles, vīru spēles, zolītes spēlētāju sacensības un daudzas citas aizraujošas norises.

Augšdaugavas novadu festivālā pārstāvēs Vaboles pagasta kultūras nama etnogrāfiskais ansamblis „Vabaļis” (8. jūlijā Rīgā, 9. jūlijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā), Višķu pagasta Kultūras centra Dubnas folkloras kopa „Atzola”, Kalupes pagasta folkloras kopa „Kolupka” un Nīcgales pagasta Tautas nama folkloras kopa „Neicgalīši” (9. jūlijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā), Naujenes kultūras centra folkloras kopa „Rūžeņa” un Augšdaugavas novada Kultūras centra „Vārpa” folkloras kopa „Dyrbyni” (9. jūlijā Popē).

Foto: Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”. 2018. gads. Rīga.

Vairāk informācijas: www.festivalbaltica.com. 

Ielīgošana Ilūkstes PII "Zvaniņā"