Atklāts Euro Velo 11 velo maršruts

AKTUĀLI

7.-8. maijā tika atklāts sen lolots projekts – “EuroVelo 11” velo maršruta Latgales posms. Projekts īstenots, sadarbojoties visām Latgales partnerībām, bet galvenais projekta partneris un īstenotājs bija Ludzas partnerība.

Projekta gaitā īstenotas vairākas visam reģionam nozīmīgas aktivitātes: pabeigta velo maršruta marķēšana dabā, izstrādāta velo tūrisma komunikācijas stratēģija, izdots kopējais informatīvais ceļvedis, izstrādāti un uzstādīti informatīvie stendi, īstenotas apmācības u.c. aktivitātes.

Tika izgatavotas EV11 maršruta kartes, ko interesenti var saņemt Daugavpils TIC. Projekta ietvaros Augsdaugavas novadā ir uzbūvēta atpūtas vieta Raiņa vecāku mājas piemiņas vietā Randenē Daugavas krastā, kas atodas EV11 maršrutā.

Velo maršruta atklāšanā piedalījās teju 40 cilvēki no dažādām Latvijas pilsētām. Kopā tika pieveikti ap 130 kilometriem divu dienu maršrutā Krāslava-Dagda un Dagda-Rēzekne. Maršruta gaitā dalībnieki ciemojās arī pie vairākiem vietējiem uzņēmējiem, iepazīstot ne vien Latgales kalnus un lejas, bet arī sirsnīgos saimniekus.

Vasaras nogalē tiks organizēts otrs “EuroVelo 11” posms Latgales ziemeļu pusē. Savukārt tagad katram velo entuziastam ir iespēja pašam izmēģināt “EuroVelo 11” maršrutu. EV11 posms velobraucējus ieved Latvijas teritorijā cauri Zarasiem, tālāk pa dabas parku “Medumu ezeraine” un gar Sventes ezera krastu uz Daugavpili. No Daugavpils pa dabas parka “Daugavas loki” teritoriju uz Krāslavu, no turienes uz Aglonu un Dagdu. Tālāk ceļš ved cauri Rāznas nacionālajam parkam uz Ludzu un uz Rēzeknes pilsētu, kur EV11 aiz Rēzeknes novada teritorijas pieslēdzas EV11 Vidzemes posmam.

“EuroVelo 11” maršruta karti, GPX failus un Google maps norādes var apskatīties un lejupielādēt mājaslapā www.latgale.travel sadaļā “Izbaudi un piedzīvo” – “Velo maršruti”.

Mazajām lauku saimniecībām piešķir vienreizējo valsts atbalstu dzīvotspējas stiprināšanai