Ar “skolas somu” ciemos Berķeneļos

Izglītība

Lāču pamatskolas 8. un 9. klases skolēni, programmas “Skolas soma” ietvaros,  ne tikai apmeklēja Raiņa māju Birķeneļos, bet arī piedalījās meistarklasēs. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja padziļināt savas zināšanas par Raiņa un viņa ģimenes dzīvi Birķeneļos, kā arī “apmeklēt” 19. gs. glītrakstīšanas stundu un salīdzināt audzināšanas paņēmienus tolaik un mūsdienās. Pēc ekskursijas katram bija iespēja piedalīties meistarklasēs, kas tika organizētas pasākuma “Satiec savu meistaru” ietvaros. Izglītojamie uzzināja par kaņepāju ražošanu Latvijā, izgatavoja ar savām rokām papīru no kaņepāju šķiedrām, pēc tam taisīja dārza rotājumus – putnu būrīšus. Raiņa nama darbinieki ciemiņiem piedāvāja garšīgo cienastu - nātres zupu un zāles teju. Liels paldies Raiņa mājas darbiniekiem par organizēto interesantu ekskursiju un lietderīgi pavadīto laiku!

Anna Kondrašenkova un Tatjana Lamņova

Publiskā apspriešana par koku ciršanu Medumos