Ar “Skolas somu” Cesvainē

Izglītība

Mācību gada noslēgumā, 9.maijā, Vaboles vidusskolas 8.un 12.klašu skolēni devās skaistā programmas “Skolas soma” ekskursijā uz Cesvaini. Vēstures, kultūras un arhitektūras izpēte sākās ar interesantu gides stāstījumu Muižas ēkā, kas agrāk kalpojusi par barona zirgu stalli. Tad skolēni, sadaloties komandās,  devās aizraujošā foto orientēšanās spēlē, atrodot, izpētot un atpazīstot objektus. Savu uzdevuma izpildi  komandas apstiprināja ar fotogrāfiju katrā kontrolpunktā. Pēc spēles visi devāmies uz Cesvaines pili, kur pils interjers un mākslas priekšmeti kopā ar gides aizraujošo stāstījumu radīja skolēnu iztēlēs ainas no tā laika baronu dzīves. Liela daļa pils pēc postošā ugunsgrēka ir atjaunota, tāpēc autentiskās pils telpas mijās ar jau mūsdienīgāku telpu iekārtojumu, tāpēc pils aura šķita vēl interesantāka. Paldies viesmīlīgajiem Cesvaines cilvēkiem par laipno uzņemšanu!

Kristīne Kucina, skolotāja

Ar programmu “Latvijas skolas soma” - Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā