Ar ,,Latvijas skolas somu” uz Daugavpils teātri

Izglītība

10. oktobrī Laucesas pamatskolas 1.-4. klašu skolēni , pateicoties ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumam, Daugavpils teātrī noskatījās izrādi ,,Spreideits”. Pasaku luga notika latgaliešu valodā, tā bija interesanta, aizraujoša un pārsteigumiem pilna.

Te bija gan muzikāli, gan vizuāli pārsteigumi. Teātra izrāde skolēniem parādīja izpratni par savas mājas svarīgumu. Katram cilvēkam sava dzimtā māja vienmēr ir nozīmīga. Tieši mājās tevi vienmēr gaida un tu esi visvairāk vajadzīgs, ka nekur nav tik labi kā mājās. Latgaliešu valoda – piederība savam novadam. Aktiera profesija ir vistiešākajā nozīmē saistīta ar valodu un runas mākslu. Pasaku luga skolēniem patika gan skaistas dekorācijas, gan lieliska aktierspēle ar neparasto dziedātprasmi un dejošanu.

Skolotāja Marija Petrovska

Par vētras nodarītajiem zaudējumiem izmaksātas kompensācijas jau vairāk nekā 600 tūkstošu eiro apmērā