Apbalvoja labākos novada saimniekus

AKTUĀLI

Augšdaugavas novadā šogad norisinājās konkurss “Saimnieks 2022” ar mērķi  apzināt un godināt novada uzņēmumus, kuri aktīvi  darbojas savā nozarē, rada pievienoto vērtību, ražo unikālus produktus un piedāvā pakalpojumus, ievieš jaunas tehnoloģijas, īsteno videi draudzīgu ilgtspējīgu saimniekošanu, ir ieguvuši atpazīstamību pašmāju un starptautiskajā tirgū, tādējādi popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus un stiprinot lokālpatriotismu un piederības sajūtu Augšdaugavas novadam.

Jau pavasarī sabiedrība tika aicināta izvirzīt kandidātus dažādās konkursa nominācijās: Gada jaunais uzņēmējs;  Ģimenei un bērniem draudzīgākais uzņēmums, Gada saimnieks mežsaimniecībā, Gada mājražotājs, Gada amatnieks, Gada pakalpojumu sniedzējs (tehnikas remonta darbnīcas), Gada tirgotājs, Ģimeniskās vides saimniecība, Gada bioloģiskā saimniecība, Videi draudzīgs uzņēmums un Gada populārākais uzņēmums – iedzīvotāju simpātija.

Konkursā dalību ņēma uzņēmumi, biedrības, to filiāles un struktūrvienības kā arī fiziskās personas, kuras veic saimniecisko darbību Augšdaugavas novada teritorijā.

Augustā novada ļaudis tiks aicināti balsot pašvaldības mājas lapā un Facebook kontā, lai noteiktu uzvarētāju nominācijā “Gada populārākais uzņēmums – iedzīvotāju simpātija”.

Augšdaugavas novada pašvaldības konkursa “Saimnieks 2022” rezultāti par uzvarētājiem visās nominācijās tika paziņoti 16. septembrī svinīgā noslēguma pasākumā Ilūkstes kultūras un mākslas centrā.

Atklājot svinīgo pasākumu, Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins atzīmēja, ka kādreiz “Saimnieks” tika rīkots kā lauksaimnieku konkurss, bet mūsdienās lauku cilvēks nestrādā tikai fermās. Laika gaitā ir notikusi milzīga transformācija, un laukos cilvēki darbojas daudzās nozarēs: “Pateicos visiem uzņēmējiem, kas strādā Augšdaugavas novadā, un veido mūsu ikdienu daudz labāku. Lai piepildās visas uzņēmēju ieceres, kas ir svarīgi novada nākotnei, bet izaicinājumi, kas mūs sagaida, lai dara mūs stiprākus!”

Pēc domes priekšsēdētaja uzrunas nominantiem tika pasniegtas balvas:

Nominācija “Ģimenei un bērniem draudzīgākais uzņēmums”

  • Tatjana Mašņuka, Atpūtas telpa “Mikado Ilūkste”

Ilūkstiete Tatjana Mašņuka kopā ar vīru Aleksandru pirms dažiem gadiem pašā Ilūkstes sirdī sāka apsaimniekot pamestu teritoriju. Soli pa solim viņi īsteno savu ieceri par mājīgu vietu pilsētā, kur organizēt atpūtu gan lieliem, gan maziem. Pirms gada durvis vēra ģimenes uzņēmums “Mikado Ilūkste”, kas pamazām kļūst par atpazīstamu svinību vietu, kur bērnus gaida rotaļu istaba ar sapņu pili un burvju koku, sacīkšu trase un citas izklaides. Savukārt vecāki var atpūsties āra terasē, baudot gardu kafiju, vai sarīkot sev kādu ballīti svinību telpā ar kamīnu, projektoru un visām ērtībām.

Nominācija “Ģimeniskās vides saimniecība”

  • SIA “KATOMS”

Ilūkstē ikviens jums parādīs ceļu līdz torņu mājām, kas ir gluži vai daļa pilsētas vizītkartes un vienas no skaistākajām būvēm pilsētā. Ceļu šurp mēro kāzinieki skaistu fotosesiju veidošanai, pilsētas viesi, kam vajadzīgas naktsmājas, kā arī autovadītāji, kam gadījusies ķibele ar braucamo. Jau ilgus gadus šeit saimnieko Čamānu saime, kas savu uzņēmējdarbību attīstījusi burtiski no pašiem māju pamatiem. Ģimenes uzņēmums SIA KATOMS piedāvā klientiem autoservisa un viesu mājas “Pie torņa” pakalpojumus. 

Nominācija “Gada amatnieks”

  • Aivars Žurila, Pilskalnes pagasts

Pilskalnes pagastā zemnieku saimniecībā “Senči” saimnieko amatnieks Aivars Žurila ar ģimeni, turpinot iekopt savu senču zemi. Saimniecībā izveidota galdnieka darbnīca, kur top dažādi cēlkoka koka izstrādājumi – mēbeles, sienas pulksteņi un virtuves piederumi. Aivars izgatavo arī neparastus pasūtījumus, piemēram dzimtas kokus. 

Nominācija “Gada mājražotājs”

  • SIA “Kazanova”, Biķernieku pagasts

Sava šmakovkas recepte ir teju katra īsta latgalieša sētā. Arī Biķernieku pagasta jaunā uzņēmēja Iļjas Ivanova ģimenē tāda vienmēr bijusi, kas izmantota pašu vajadzībām, taču Iļja to nolēmis likt lietā daudz vērienīgāk un izveidojis savu ģimenes uzņēmumu – nelielu alkohola ražotni SIA “Kazanova”. Pirms tam vairāki gadi pagājuši garšu eksperimentos, telpu un līdzekļu meklējumos, saņemts atbalsts pašvaldības grantu konkursā, lai īstenotu un attīstītu savu ieceri. 

Nominācija “Gada bioloģiskā saimniecība”

  • Z/s “Jaunozoli”, Līksnas pagasts

Pēc vairāku gadu prombūtnes savās mājās Līksnas pagastā atgriezusies Lazdānu saime, izveidojusi te bioloģisko saimniecību “Jaunozoli”, kur audzē dažādus dārzeņus, smiltsērkšķus un krūmmellenes. Šogad saimniecībā uzsākta smiltsērkšķu sulas ražošana, bet tuvākajā laikā plānots ražot arī smiltsērkšķu eļļu un marmelādi, kā arī paplašināt ogu piedāvājumu un produktu sortimentu.  

Nominācija “Gada jaunais uzņēmējs”

  • Anastasija Mureviča (Brīvdienu māja “Laimes taure”), Vaboles pagasts

Ezers, pirtiņa un miers visapkārt – kas var būt labāks, lai atgūtu spēkus vai pavadītu romantisku nedēļas nogali? To visu un daudz ko citu var izbaudīt brīvdienu mājā “Laimes taure” Vaboles pagastā, kur viesus laipni uzņem Mureviču rosīgā ģimene. Svešiem skatieniem noslēptajā gleznainajā vietā klusumu pa retam iztraucē vien lokomotīves svilpe, kas izklausās nākam gluži kā no citas realitātes. Citādi te ir īsta miera osta, kurp daudzi tiecas atkal atgriezties.

Nominācija “Gada populārākais uzņēmums – iedzīvotāju simpātija”

  • z/s “Vetiņi”, Demenes pagasts

2020. gadā zemnieku saimniecības īpašnieks, sertificēts veterinārārsts Andrejs Elksniņš realizēja mobilās veterinārās klīnikas – laboratorijas projektu. Klīnika nodarbojas ar dzīvnieku veterināro aprūpi, manipulācijām un diagnostiku, kas tiek nodrošināta izbraukumā dzīvnieku novietnēs uz vietas.

Svinīgajā pasākumā Finanšu institūcijas ALTUM pārstāvis Guntars Vanags pateicības rakstu pasniedza kempingu vietas Daugavas lokos SIA “Eco Bends” īpašniekam Ilmāram Locikam, z/s “Lazdiņi”  īpašniekam Reinim Lazdānam, kā arī z/s “Vaivari” saimniecei Ritai Vaikulei.

Lauku atbalsta dienesta Dienvidlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Ināra Lukaševiča pasniedza pateicības rakstu “par veiksmīgu sadarbību un ieguldījumu lauksaimniecības attīstībā” SIA “Jaundīķi” valdes loceklim Valdim Pabērzam, SIA “Eco Bends” pārstāvim Jānim Locikam, metālapstrādes uzņēmumam SIA “Weiss-A”, kā arī z/s “Jaundzintari” saimniekam Genādijam Gorkinam.

Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina – Tabūne pasniedza pateicības rakstu SIA “Eco Bends” īpašniekam Ilmāram Locikam “Par ieguldījumu tūrisma jomas attīstībā Latgales reģionā.”

Apbalvošanas pasākumā ar saksofonu piedalījās Andis Ķīsis, ar dejām priecēja Ilūkstes Kultūras un mākslas centra vidējās paaudzes deju kopa “Pilskalne”, bet ar skanīgām balsīm – Višķu pagasta Sabiedriskā centra sieviešu vokālais ansamblis “Anima Corde”.

Teksts, foto: Dainis Bitiņš

Jauniešiem par 14. Saeimas vēlēšanām