Aktiermeistarības Vasaras skola Subatē

AKTUĀLI

No 14. līdz 16. jūlijam Subatē norisinājās Latvijas Kultūras akadēmijas un aktiera Jēkaba Reiņa rīkotā aktiermeistarības Vasaras skola. Nometnes dalībnieki apguva prasmes un  zināšanas par to, kā atšķiras darbs kino un uz teātra skatuves, kā pārvarēt bailes uzstāties un publiski izteikties. Jaunajiem aktieriem bija iespēja izmēģināt spēkus improvizācijā, attīstīt savu runu, domāšanu un veicināt savas koncentrēšanās prasmes, uzmanību un stabilizēt savu iekšējo pasauli.

Vasaras skolā šoreiz piedalījās 19 dalībnieki - ļoti atšķirīgi un kolosāli cilvēki - sākot no studentiem, programmētājiem, līdz pat direktoriem, inženieriem, skolotājiem no visas Latvijas. Viņus visus vieno radošums, mīlestība pret teātri un piedzīvojumu gars.

Trīs ļoti intensīvās dienās nometnes dalībnieki ieguva jaunus draugus, iepazina skaisto Subates apkārtni un iemācījās daudz ko jaunu, atklāja sev vēl nezināmas šķautnes pašiem par sevi. Pirmajā dienā notika iepazīšanās un Jēkaba Reiņa vadītās meistarklases Baltmuižas ezera krastā, kur dalībnieki trenēja savas koncentrēšanās spējas dažādos uzdevumos, kā arī iepazinās ar aktiera pieredzes stāstiem. Otrajā dienā notika meistarklases ar aktieriem Egilu Melbārdi un Annu Klēveri. Dalībnieki varēja uzlabot savas prasmes aktiermākslā, trenēt savu runu un iepazīties ar atšķirībām starp teātra un kino pasaulēm. Abi aktieri dalījās savā pieredzē dažādos projektos, stāstīja par dzīvi kino un teātrī.

Nākamā meistarklase notika skatuves runas pedagoģes un režisores Māras Liniņas vadībā, kur vasaras skolas dalībnieki apguva skatuves runu, vingrināja savu dikciju un mācījās sagatavot savu balsi pirms uzstāšanās. Dienas noslēgumā puišus sagaidīja kaskadiera Romāna Vēvera meistarklase, un meitenes varēja apgūt grima pamatus, ko viņām pasniedza make up meistares Krista Reine un Gunta Strelkova.

Trešajā dienā Vasaras skolas meistarklases sāka aktieris Egons Dombrovkis, kurš Kazimirvāles ezera krastā dalījās savā pieredzē par teātra un kino pasauli. Dalībnieki attīstīja arī savu radošo domāšanu ar dažādiem uzdevumiem. Nometnes noslēdzošā meistarklase notika leģendārā aktiera Ivara Kalniņa vadībā, kurā jaunie aktieri apguva iemaņas par skatuves partneru jušanu un uzticēšanos mēģinājumu un izrāžu laikā, kā tas palīdz uzlabot sadarbību vienam ar otru.

Nometnes noslēgumā jaunie aktieri saņēma Latvijas Kultūras akadēmijas apliecības par zināšanu un prasmju apgūšanu aktiermeistarības Vasaras skolā Subatē. Svētdienas vakars noslēdzās ar Ivara Kalniņa koncertu Subates Ezermalas parkā, kur leģendārais aktieris priecēja ar skanīgām dziesmām, stāstiem un dzejoļiem, apburot skatītājus ar savu harizmātisko personību un dziļo, samtaino balsi.

Paldies Subates pagasta pārvaldei un Guntai Semjonovai par aktīvu iesaistīšanos nometnes organizēšanā un Augšdaugavas novada pašvaldībai par atbalstu! Liels paldies Latvijas Kultūras akadēmijai, meistarklašu vadītājiem un mūsu novadniekam, aktierim Jēkabam Reinim par aktiermeistarības Vasaras skolas vadīšanu un īstenošanu Subatē!

Teksts, foto: Māra Multiņa

Naujenes un Biķernieku pagasta jauniešu labdarības akcija ir noslēgusies