Aizritēja Sventes pagasta atklātais čempionāts 64 lauciņu dambretē

AKTUĀLI

20. oktobrī Sventes pagasta Tautas namā notika Sventes pagasta atklātais individuālais čempionāts 64 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 28 dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, Rīgas, Krāslavas un Viļāniem, kā arī viesi no Lietuvas  Kupišķis, Antažave, Anikščai un Zarasiem. Atklāšanas parādē dalībniekus sveica Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska.

Visi dalībnieki sacentās vienā grupā, un uzvarētājus pa grupām noskaidroja pēc  izcīnītajiem  punktiem  kopējā konkurencē.  Pēc nospēlētajām 9 spēļu kārtām, vīriešu konkurencē pirmās trīs vietas izcīnīja Lietuvas dambretisti. Pirmo vietu vīriešiem,  piemiņas kausu un zelta godalgu ar 7,5 punktiem no 9 iespējamiem izcīnīja starptautiskās klases dambretes meistars Valdas Veršulis no Anikščai. Otro vietu  ar 7 punktiem izcīnīja dambretes meistars Jonas Eskis no Zarasiem un trešajā vietā Alģirdas Buičenka no Zarasiem. Spēcīgajā konkurencē starp vīriešiem no novada  dambretistiem labākos rezultātus uzrādīja sventieši Nikolajs Dmitrijevs un Tadeušs Turonoks, kuri ar 5,5 punktiem dalīja no 6. līdz 8. vietai.

Sievietēm 1. vietu ar 5 punktiem un zelta medaļu  izcīnīja Guna Janoviča no Vaboles pagasta. Otrajā vietā Onute Pikauskiene no Zarasiem un 3. vietā - Lauceses pagasta  dambretiste Stefanija Dombrovska. Starp jaunietēm labāko rezultātu uzrādija jaunā Viļānu dambretiste Neļa Malahovska, par ko apbalvota un zelta godalgu un par labāko rezultātu dāmu konkurencē arī ar piemiņas kausu.

Jauniešu konkurencē pirmo un otro vietu ar 5,5 punktiem izcīnīja brāļi Astijus un Arijus Ribokas no Kupišķiem, kuri kopējā konkurencē izcīnīja 4. un 5. vietu. Bronzas godalgu izcīnīja sventietis Ričards Petaško ar iegūtiem 4,5 punktiem. Uzvarētājiem piemiņas  kausus, medaļas un balvas pasniedza Sventes pagasta pārvaldes vadītāja  Brigita Vasiļevska un novada dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks.

Dalībnieki pateicās organizatoriem par lielisko sacensību organizēšanu un garšīgajām kafijas pauzēm.

Informāciju sagatavojis:
sacensību galvenais tiesnesis
Eduards Lihoveckis  

Diānas Zandes lekcija par perinatālā un neonatālā perioda aprūpi un garīgo veselību