Aicina pedagogus pieteikties bezmaksas semināriem ārvalstīs

AKTUĀLI

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicina pedagogus ar angļu valodas zināšanām pieteikties dažādiem profesionālās pilnveides semināriem Vācijā, Zviedrijā, Slovākijā un Dānijā, kuros varēs apgūt projektu metodi, uzzināt dažādu Eiropas valstu kolēģu pieredzi sadarbības projektu organizēšanā, kā arī atbilstoši katra semināra tēmai plānot starptautiskus mācību projektus. Lai pieteiktos, jāaizpilda pieteikšanās anketa tiešsaistē (angļu valodā) – Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē www.etwinning.lv. Nav nepieciešama pieredze projektu īstenošanā, bet anketas iesniegšanas brīdī jābūt reģistrētam Eiropas skolu sadarbības tīkla www.etwinning.net lietotājam.

 eTwinning 44 valstīs piedāvā skolotājiem dažādus bezmaksas vietēja un starptautiska mēroga profesionālās pilnveides pasākumus, lai ar projektu metodes palīdzību nodrošinātu kompetenču pieeju izglītībā un vienlaicīgi uzlabotu pedagogu digitālās prasmes. Semināru laikā plānots uzsākt mācību projektus – mērķtiecīgi plānotas aktivitātes mācību procesa ietvaros, kuras tiek īstenoties tiešsaistē, sadarbojoties skolēniem un skolotājiem no dažādām valstīm. Katrā no semināriem dalībnieki soli pa solim plānos kvalitatīvus un mācību procesā integrētus projektus, praktiskās nodarbībās apgūs eTwinning Live platformas rīkus, apspriedīs projektu idejas, meklēs projekta sadarbības partnerus, kā arī nodarbību laikā reģistrēs projektus.

  • Tēma: “Mācīšana un mācīšanās digitālajā laikmetā”

Mērķauditorija: Dažādu priekšmetu vidusskolas vai profesionālās izglītības iestādes skolotāji, kuri māca skolēnus no 16 līdz 20.gadiem

Norises vieta un laiks: Minhene, Vācija, 2020.gada 17.līdz 19.maijs

Pieteikšanās termiņš: 23.februāris plkst. 24:00

Saite uz plašāku informāciju un pieteikšanos: http://bit.ly/info_munich_2020

 

  • Tēma: “Izaicinājumi eTwinning projektu īstenošanā”

Mērķauditorija: Pamatskolas skolotāji, kuri māca skolēnus no 10 līdz 15 gadiem

Norises vieta un laiks: Bratislava, Slovākija, 2020.gada 21.līdz 23.maijs

Pieteikšanās termiņš: 2.marts plkst. 24:00

Saite uz plašāku informāciju un pieteikšanos: http://bit.ly/info_etw_Bratislava

 

  • Tēma: “eTwinning projekti mūzikas stundām”

Mērķauditorija: Pamatskolas mūzikas skolotāji

Norises vieta un laiks: Roskilde, Dānija, 2020.gada 18.līdz 20.maijs

Pieteikšanās termiņš: 2.marts plkst. 24:00
Saite uz plašāku informāciju un pieteikšanos:
http://bit.ly/info_Danija_music_2020

 

  • Tēma: “Globālie Ilgtspējīgas attīstības mērķi eTwinning projektos”

Mērķauditorija: Dažādu priekšmetu pamatskolas vai vidusskolas skolotāji, kuri māca skolēnus no 12 līdz 15 gadiem, priekšroka dabas zinātņu priekšmetu, sociālo zinību skolotājiem;

Norises vieta un laiks: Djurhamna (Stokholmas apkārtne), Zviedrija, 2020.gada 7.līdz 9.maijs

Pieteikšanās termiņš: 2.marts plkst. 24:00

Saite uz plašāku informāciju un pieteikšanos: http://bit.ly/info_zviedrija_2020

Apstiprinātajiem dalībniekiem eTwinning sedz transporta izmaksas, dalības maksu, viesnīcas, ēdināšanas izdevumus un ceļojuma apdrošināšanu. Dalībnieks pirms pasākuma slēdz sadarbības līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, kurā apņemas piedalīties visās pasākuma aktivitātēs, līdz mācību gada beigām īstenot eTwinning projektu, izplatīt informāciju par eTwinning sava reģiona izglītības iestādēs (vismaz 2 uzstāšanās vai publikācijas 3 mēnešu laikā pēc pasākuma).

Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 783 000 skolotāju, no kuriem 7000 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Suseja

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras

Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore

Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija

baiba.suseja@jaunatne.gov.lv

Tālr.: +371 67358067

Naujenes tautas bibliotēkā norisinājās skaļās lasīšanas sacensību I kārtas fināls!