Aicina pārgājienā

Pagastu un pilsētu ziņas

Biedrības "Sēlijas laivas" aicina uz kārtējo pārgājienu: 2020. gada 15. februārī, Slate (Jēkabpils novads) - Aknīste (Aknīstes novads). Tikšanās plkst. 9.00 pie Slates skolas.

Šajā reizē meklēsim "lauku platuma dzelzceļa" pēdas maršrutā Slate – Dominieki – Radze – Aknīste. Klausīsimies vēstures faktus, leģendas un likteņstāstus, kas ciešā mērā savijušies ar līganā gaitā ripojošo bānīti.

"Pa līdzenumu tāds vilciens gāja, samērā rāmi kratoties un ar mazajiem ritentiņiem sliežu salaidumos, mīlīgi piesitot takti. Pret kalnu gan lokomotīves sāka lēni un smagi pūst, reizēm pat noelšoties, un pasažieriem šķita, ka sastāvs tā kā būtu izstiepies garāks. Tīri vai gribējās kāpt laukā uz pastumt," tā atceras Elvīra Elksne.

Savukārt E. Jonele stāsta: "Dzelzceļa sliedes regulāri pārbaudīja, remontēja, starp sliedēm kaplēja nezāles. Gar dzelzceļu malu stiepās telefona līnija. Stabi un vadi vējainā laikā skanēja (..). Vagonā vienā stūrī lukturī dega svece - gaismai. Krāsni kurināja konduktors. Biļetes pārdeva stacijā un vagonā (..) Bānītī pa ceļam trijās vietās iesūknēja ūdeni..."

Pārgājiens notiks 15. februārī. Tikšanās vieta: Slates skola, plkst. 9.00. Ģērbšanās atbilstoši laika apstākļiem. Vēlami mitrumizturīgi apavi. Transports no Aknīstes uz Slati pēc pārgājiena tiks nodrošināts. Dalības maksa: 5 EUR. Sīkāka informācija pa tālruni 28616357 (Santa).

Meteņdiena Līksnā