Meteņdiena Līksnā

Kultūra

Meteņi no seniem laikiem tika svinēti pa vidu starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. Parasti tie bija paši jautrākie svētki gada garumā. Tādi tie bija arī tiem, kuri ieradās Līksnas Muižas parkā 8. februārī.

Lai tas tā notiktu, pati ziema parūpējās, atnesot sen neredzēto sniegu. Līdz ar to ziemas prieki tika izbaudīti pilnībā, gan pikojoties, gan slēpojot, gan braucot ar ragavām, zvejojot zivis "āliņģī", piedaloties stafetēs un dažādās latviešu tautas rotaļās, kurinot ugunskuru, sadedzinot visu nejauko un ēdot pankūkas.

Smiekli un jautras čalas skanēja visu laiku, jo katrs, kurš ieradās, piedalījās visās aktivitātēs. Paldies, visiem, kas palīdzēja sarīkot šo pasākumu, kas piedalījās tajā, par jaukajā emocijām! Īpašs paldies Līksnas aktīvo sieviešu apvienībai "Saules taka" par garšīgajām pankūkām.

Līksnas Kultūras nama direktore Valentīna Korsiete

Foto: A. Komarovska

Godalgotas vietas valsts konkursa finālā