23. jūnijā izskanēja svētki – LĪGO VIŠĶOS 2024

AKTUĀLI

Līgo Višķos ir ikgadējs grandiozs pasākums, kas pulcē vairākus tūkstošus cilvēku no malu malām, lai visi kopā svinētu, baudītu un dejotu.

Tas ir viens no vērienīgākajiem un gaidītākajiem svētkiem Latgalē, kas izraisa daudz burvīgu un neaizmirstamu emociju un mirkļu.

Šogad Višķos tradicionāli pulcējās gandrīz 2000 līgotāju no dažādām pasaules malām. Ārzemju viesi augsti novērtēja pasākumu, uzsverot, ka nekur nav tik labi kā pie mums.

Tautā iemīļots un visiem labi pazīstams galvenais pasākuma varonis Kazimirs Adamovičs katru gadu priecē ar savu jaudīgo programmu, arī šis gads nebija izņēmums.

Šogad Kazimirs Adamovičs iejutās jaunās estrādes zvaigznes lomā, iedvesmojoties no savas Mūzas.

Jau no pulksten 19.00 pasākuma viesiem tika piedāvāti dažādi Līgo svētku gardumi – siera un alus degustācijas. Bija iespēja piedalīties vainagu pīšanas meistarklasē, kā arī izmantot pirtnieku piedāvājumus, bērni varēja izbaudīt piepūšamās atrakcijas. Darbojās mājražotāju un amatnieku svētku tirdziņš.

Pēc Kazimira Adamoviča jaudīgās uzstāšanās tradicionāli tika kurts liels un krāšņs Līgo ugunskurs, kas ir neatņemama svētku sastāvdaļa.

Svētku lielkoncertā uzstājās: Ainars Bumbieris, aktieru ansamblis “Ilga”, grupa “Tērvete”, vokālais ansamblis “Stage On”, grupa “Ginc un Es”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime”, Sandis Ulpe un grupas “Bulta” un “Mi-diēzs”, bet zaļumballi skandināja Ainars Bumbieris un aktieru ansamblis “Ilga”.

Aktīvie Līgo svinētāji ne tikai izbaudīja ballīti līdz rīta gaismai, bet arī palika telšu pilsētiņā, kas bija ierīkota viesu ērtībām.

Šogad bija izveidots tematisks fotostūrītis, kurā katrs varēja iejusties rokzvaigznes lomā.

Vērienīgi noskanēja arī koncerta fināldziesma “Sanāciet, sadziediet, sasadancojiet”, emocionāli spēcīgs brīdis gan viesiem, gan pašiem koncerta dalībniekiem – visi, kājās stāvot, dziedāja līdzi un izbaudīja kolosālu muzikālu pavadījumu.

Tas ir rādītājs, pēc kura ir saprotams, ka darbs ir izdarīts godam. Gan vietējie, gan ārzemju viesi augsti novērtēja svētku programmu, par ko ir milzīgs prieks.

Līgo svētku svinēšanu Višķu estrādē gleznainajā Luknas ezera krastā kārtējo gadu rīkoja Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”.

Uz tikšanos Līgo svētkos Višķu estrādē 2025. gadā!

Vakance labiekārtošanas strādnieka amatam Dubnas pagastā