Atklāts jaunais velomaršruts Nr. 790 “Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem”

Projekta apraksts

25. septembrī Augšdaugavas novadā tika atklāts jaunais velomaršruts Nr. 790 “Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem” sadarbībā ar Zarasu tūrisma un biznesa informācijas centru. Velomaršruts izveidots Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas projekta LLI-501 “Pirmā pasaules kara mantojuma tūrisma maršruta un ekspozīcijas izveide ar mērķi piesaistīt apmeklētājus pierobežas zonā” ietvaros.

Jaunais velomaršruts Nr. 790 norisinājās posmā: Ēģipte, Medumu pagasts, Augšdaugavas novads – Zemgale – Turmantas – Zarasi – Ēģipte, tā kopējais garums ir aptuveni 36 km.

Brauciena laikā ikvienam dalībniekam bija lieliska iespēja piedalīties dažādās interesantās ekskursijās. Latvijas pusē ekskursiju vadīja Medumu pamatskolas vēstures skolotāja Miropija Petkune, kura stāstīja par Pirmā pasaules kara laika notikumiem Medumu pagastā. Savukārt Lietuvas pusē, Turmantas pilsētā, par Pirmā pasaules kara bunkuriem stāstīja zinošs gids Ramūnas Keršys no Zarasu tūrisma un biznesa informācijas centra.

Velomaršruta atklāšanas pasākumā piedalījās daudz cilvēku gan no Latvijas, gan no Lietuvas - ap 60 velo entuziasti.

Gan pasākuma sākumā, gan beigās notika enerģiskas fiziskās aktivitātes un aktīva un veselīga dzīvesveida popularizēšana, lai velobrauciena sākumā dalībnieki varētu kārtīgi iesildīt savu ķermeni, bet brauciena beigās atslābināt muskuļus.

Velomaršruta Nr. 790 atklāšanas pasākuma noslēgumā kara lauka virtuve piedāvāja baudīt garšīgas pusdienas īstā bunkurā.

Īstenojot Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas projektu, Augšdaugavas novadā tiek veidota vēsturiskā ekspozīcija, kas paplašinās tūrisma piedāvājumu novadā un izceļos vēsturiskās norises Medumu pagastā.

Pirmā pasaules kara laikā Latvijas un Lietuvas teritorijā vairākus gadus atradās frontes „Dzīvības un Nāves” līnija. Tās abās pusēs tika būvēta sarežģīta nocietinājumu sistēma ar ierakumiem, tranšejām un bunkuriem. Tūkstošiem karavīru te cīnījās un krita sīvās kaujās, par ko liecina neskaitāmie kritušo karavīru apbedījumi.

Liels paldies visiem vēstures un dabas mīļotājiem, kas piedalījās velomaršruta Nr. 790 “Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem” atklāšanas pasākumā! Uz tikšanos nākošreiz!

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Parņeviča
Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”
+371 65476748, +371 29431360.
turisms@augsdaugavasnovads.lv

Augšdaugavas novada kopienu teātra uzvedumi tika rādīti Lietuvā