Zīmējumu konkurss skolēniem „SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949”

Izglītība

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību Latvijas vēsturei, 1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta vardarbīgajām un nelikumīgajām piespiedu izsūtīšanām uz Sibīriju, arī šogad komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni” izsludināja zīmējumu un sacerējumu konkursu ar kopējo tēmu - Latvijas vēsture – 1941. un 1949. gada deportācijas.

Konkursa mērķis - neļaut aizmirst Latvijas vēsturē svarīgus un traģiskus notikumus, veicināt un uzturēt  bērnos un jauniešos interesi par Latvijas un tās tautu vēsturi komunistiskā padomju režīma okupācijas laikā, pievērst uzmanību Latvijas iedzīvotāju likteņiem Sibīrijas izsūtījumā.

14. jūnijā Rīgas pilī pie Valsts Prezidenta tika sveikti un godināti konkursa laureāti. Laureātu vidū bija arī Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, 1. vietas ieguvēja - Aļesja Koteloviča, 3. vietas ieguvēja - Ieva Rubika un specbalvas ieguvējs – Maksims Ivanovs. Audzēkņi piedalījās svinīgajā pasākumā un, klausoties aculiecinieku atmiņās, vērojot video un fotogrāfijas, guva lielāku ieskatu par tā laika notikumiem.

Lepojamies ar laureātiem un pateicamies visiem mūsu skolas audzēkņiem, kas piedalījās zīmējumu konkursā!

Špoģu Mūzikas un mākslas skola

Sapnis par Nepālu kļūst par īstenību