Zemnieki bez maksas var atbrīvoties no plastmasas iepakojuma

AKTUĀLI

Veicinot, lai pēc iespējas vairāk plastmasas iepakojuma nonāktu pārstrādē, Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” zemnieku saimniecībām nodrošina vairākas iespējas bez maksas atbrīvoties no lauku darbos uzkrātajiem plastmasas izstrādājumiem – plēvēm, lielmaisiem jeb BigBag, kanniņām u.c. Uzņēmums nodrošina to savākšanu no saimniecību adresēm visā Latvijā, kā arī pieņem kādā no atkritumu šķirošanas laukumiem un filiālēm. 

Zemnieku saimniecības lauksaimniecības iepakojumu var bez maksas nodot kādā no SIA “Eco Baltia vide” atkritumu šķirošanas laukumiem un filiālēm:

  • Daugavpilī, Dunduru ielā 13A (tālr.: 26028042);
  • Madonā, Augu ielā 29A (tālr.: 28308600);
  • Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā 9 (tālr.: 28308600);
  • Bauskā, Īslīces ielā 5A (tālr.: 28308600);
  • Saldū, Dzirnavu ielā 30 (tālr.: 22022418);
  • Liepājā, Ezermalas ielā 11 (tālr.: 22004476).

Ja nav iespējas uzkrāto iepakojumu nogādāt uz norādītajām vietām, SIA “Eco Baltia vide” iepakojuma apjomam virs 10m3 nodrošina bezmaksas savākšanu arī klātienē no zemnieku saimniecībām visā Latvijā.

Tāpat uzņēmums aicina – gadījumā, ja vienā adresē noteiktais apjoms netiek uzkrāts, vienoties ar tuvējām saimniecībām par iespēju uzkrāt iepakojumu kopā un pieteikt savākšanu no vienas adreses. Iepakojuma savākšana no saimniecībām tiek īstenota rindas kārtībā.

No zemnieku saimniecībām otrreizējai pārstrādei bez maksas pieņem dažāda veida plēvi, tostarp skābsiena, ruļļu ietinamo, agro, dārza un cita veida plēves veidus. Tāpat tiek pieņemti polipropilēna maisi jeb BIG BAG, plastmasas kannas un mucas, kā arī lauksaimniecības iepakojumi pēc atsevišķas vienošanās. Visam nodotajam iepakojumam jābūt tīram un sausam – bez lauksaimniecības produktu piejaukumiem, piemēram, salmiem, skābbarības, dažādiem sadzīves un būvniecības atkritumiem, kā arī smiltīm un dubļiem.

Zemnieku nodotais un lauksaimniecībās savāktais iepakojums nonāk pārstrādē “Eco Baltia” grupas polimēru iepakojumu pārstrādes rūpnīcā SIA “Nordic Plast”, Olainē, lai jau pēc tam kā jaunas izejvielas varētu tikt izmantotas jaunu preču, tostarp arī dažādu iepakojumu ražošanā. Savukārt zemnieku saimniecības pēc izlietotā iepakojuma nodošanas nepieciešamības gadījumā saņem arī Valsts vides dienestam vai Eiropas Savienības fondu projektiem paredzētu apliecinājumu par vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas prasībām atbilstošu lauksaimniecības iepakojuma apsaimniekošanu.

Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” piedāvātajām atkritumu šķirošanas iespējām pieejama, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu info@ecobaltiavide.lv

Attiecībā uz nevajadzīgo ruļļu ietinamo tīklu apsaimniekošanu Augšdaugavas novadā, tie ir nododami sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonā “Cīnīši” par maksu.

Papildu informācijas saņemšanai iespējams sazināties ar SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, tālr.: 65420026, aadso.lv.

Informāciju sagatavoja: Augšdaugavas novada Dabas resursu nodaļa, sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” sabiedrisko attiecību projektu vadītāju Alisi Zvaigzni

Vasaras atvadu pasākums bērniem un jauniešiem Ilūkstē