Zemgales vidusskolas skolēni Kaldabruņas pļavu muzejā

Demenes pagasts

Šī gada 2. jūnijā programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros Zemgales vidusskolas 4.-10. klašu skolēni apmeklēja Kaldabruņas pļavas muzeju.

Muzejs ir izveidots senlaicīgā ēkā, kur ļoti atsaucīgas gides vadībā skolēniem bija iespēja iepazīties ar oriģinālo ekspozīciju, kas veidota kā cilvēka dzīves gājums, saistībā ar dabu un latviešu tautas tradīcijām. Skolēni piedzīvoja etnogrāfijas un zīmju lasīšanas stundu, aplūkojot un “lasot” Kaldabruņas Māras jostu.

Brauciena dalībnieki iepazinās ar stikla un koka apstrādes tehnoloģijām un materiāliem, kā arī vēroja, kā tiek izgatavotas stikla rotaslietas, šķīvji, dekori un vēja zvani.

Noslēgumā skolēniem tika piedāvāta iespēja radoši izpausties stikla un koka apstrādes darbnīcā. Katrs tika pie iespējas izgatavot savu, neatkārtojamu mākslas darbu latviešu tautas tradīcijās.

Baudot skaistu vasaras laiku brīnišķīgajā vietā, nemanāmi paskrēja vairākas stundas. Visi dalībnieki jauki un jēgpilni pavadīja šo skaisto vasaras dienu, kura vēl ilgi paliks atmiņā.

10.klases audzinātāja Santa Kulakova, Zemgales vidusskola

Aija Upīte prot adīt pat ar grābekļu kātiem