Vēsturisko deju meistarklašu cikls noslēgsies ar balli “Deja gadsimtu griežos”

AKTUĀLI

Kopš 2022. gada novembra Kultūras centrā “Vārpa” ir notikušas piecas vēsturisko deju meistarklases, kurās  jebkurš interesents varēja apgūt deju pamatsoļus. Nodarbību laikā Tabores pagasta vēsturisko deju kopas “Senlaiku motīvi” un Sabiedriskā centra “Laucesa” vēsturisko deju kolektīva dalībnieki demonstrēja tādas dejas kā polonēze, padegrass, padespaņs, Berlīnes polka, maršs fokstrots, Vīnes valsis un citas, lai pēc tam deju soļus mācītu apmeklētājiem.  Interese par vēsturiskajām dejām izrādījās ļoti plaša, nodarbību laikā parasti ir bijusi pilna zāle ar vēsturisko deju cienītājiem. Tāpēc idejas autore Jeļena Posternaka plāno šīs nodarbības turpināt.

12. augustā plkst.17.00 visi nodarbību apmeklētāji un citi interesenti tiek aicināti uz pirmo balli, kuras laikā būs iespēja gan atkārtot deju soļus, gan dejot, gan baudīt mūziku, gan vērot dažādu laiku tērpus.

Dāmas ierodas kleitās, kungi - uzvalkos. Ja skapī ir kāda senāka gadsimta tērps, beidzot ir radusies iespēja to parādīt citiem. Vērotājiem vietas nav paredzētas, līdz ar to būs jādejo.

Apspriež valsts atbalstu vētras seku mazināšanai