“Vārpā” notika diskusija par demokrātiju

AKTUĀLI

Lai jauniešiem un pedagogiem paplašināt zināšanas par demokrātiju, “Europe Direct Dienvidlatgale” centrs sadarbībā ar Augšdaugavas novada un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldēm 23. martā rīkoja vērienīgu pasākumu kopumu jauniešiem un pedagogiem: “Cikos sākās/ies Tava demokrātija?”

Pasākuma paneļdiskusijā, piedaloties visiem nominācijas “2022. gada Eiropas cilvēks Latvijā” TOP3 kandidātiem: “Twitter konvoja” aizsācējam Reinim Pozņakam, Rīgas pilsētas mēram Mārtiņam Staķim un EUROPE DIRECT Dienvidlatgale centra vadītājam Oskaram Zuģickim diskutēsim par lēmumu nozīmi cilvēka dzīvē, kas stiprinājuši eiropeiskās vērtības. Demokrātija ir konkrēta. Demokrātija ir konkrētas vietas. Demokrātija ir konkrēta rīcība. Demokrātija ir konkrēta attieksme. Kur mūsu apdzīvotajā vietā vai pilsētā mīt demokrātija?

Pasākuma otrajā daļā, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” ģenerālsekretāres Lienes Valdmanes vadībā, jaunieši kopā izveidoja Demokrātijas kartes.

Augšdaugavas novada pašvaldības, Krāslavas novada pašvaldības, Līvānu novada un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības kultūras centros un mācību iestādēs Latvijā atpazīstamas personības piedalījās astoņos dažādos pasākumos, lai kopā ar iedzīvotājiem un īpaši jauniešiem iedziļinātos Eiropas aktualitātēs un vērtībās.

Pēc paneļdiskusijas sekoja stāstnieku vizītes #ESuzSkolu mācību iestādēs: 2022.gada Eiropas cilvēks Latvijā Reinis Pozņaks viesosies MIKC DDMV Saules skolā, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis viesojās Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā un J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā. Daugavpils Universitātes Zinātņu prorektors Arvīds Barševskis viesojās Krāslavas Varavīksnes vidusskolā un Krāslavas ģimnāzijā.

Palīdzība Vienoto iesniegumu aizpildīšanā!