Vabole uzvar Latvijas simtgades krosā

AKTUĀLI

Daugavpils novada čempionāts krosā, kas šogad tika apvienots ar novada skolu čempionātu, notika Latvijas simtgades zīmē, un pirmo reizi tas bija atklātais jeb cīņā par medaļām varēja piedalīties jebkurš sportists, arī tāds, kuram nav saistības ar Daugavpils novadu.

Brīnišķīgos laika apstākļos Silenē uz starta dažādās vecuma un dzimuma grupās stājās 185 sportisti. Pārsvarā sacensībās piedalījās novada skolēni un iedzīvotāji, kas ar īpašu viesmīlību neizcēlās, no 24 medaļām, sportistiem no citiem novadiem atvēlējot tikai 3.

Sacensības bija ļoti spraigas un retā distancē uzvarētājs būtu jau iepriekš paredzams, arī medmāsai bija darba pilnas rokas, jo, daudzu skatītāju uzmundrināti, skrējēji nevarēja atļauties skriet ar pusspēku, bet centās atdot trasē visu. Lielisku piemēru veselīgam, aktīvam dzīvesveidam saviem skolēniem rādīja arī daži pedagogi, kuri piedalījās sacensībās pieaugušo konkurencē – distanci veica Biķernieku pamatskolas direktors Aleksejs Mackevičs, Vaboles vidusskolas sporta skolotājs Artūrs Kārkliņš un Salienas vidusskolas sporta skolotāja Iveta Staltmane.

Jaunums novada čempionātā bija komandu vērtējums pagastiem, tiesneši vērtēja 3 labāko vīriešu (2002. g. dz. un vecāki) un 3 sieviešu (2002. g. dz. un vecākas) izcīnītās vietas, un, saskaitot visus rezultātus, par pirmajiem Daugavpils novada čempioniem komandu vērtējumā krosā kļuva Vaboles pagasta komanda, otrie – Salienas pagasts, bet trešie Ambeļu pagasta sportisti. Individuālajā vērtējumā pieaugušajiem vīriešiem par novada čempionu kļuva Oļegs Pilinovičs no Tabores, otrais – Vladislavs Suvorovs (Medumi), trešais Artūrs Kārkliņš (Vabole), sievietēm pirmā Kristīne Jevsejeva (Medumi), otrā Viktorija Jevdokimova (Daugavpils 13. vidusskola), trešā Zlata Pancenko no Laucesas pagasta.

Par lieliski organizētajiem sporta svētkiem liels paldies Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītājai Betijai Ivanovai, sporta organizatorei Inārai Lapkovskai un Silenes pamatskolas deju grupai “Tornado”. Vislielākā pateicība arī galvenajam tiesnesim Jānim Petrovskim (LV nac. kategorija) un viņa vadītajai tiesnešu brigādei par ātru un profesionāli paveiktu darbu sacensību organizēšanā.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojis: Jānis Skrinda

Stereotipus par darba vides risku novēršanu Valsts darba inspekcija lauž ar bezmaksas digitālo rīku