Vabolē notiks apmācības par viesmīlību

Pagastu un pilsētu ziņas

Daugavpils novada Vabolē 2018.gada 18.aprīlī notiks jaunās tūrisma sezonas atklāšanas seminārs, kurā aicināti piedalīties tūrisma uzņēmēji, biedrību pārstāvji, tūrisma nozarē strādājošie, studenti, interesenti. Seminārā īpašais viesis Jānis Jenzis vadīs apmācības par izcilību viesmīlībā. Pasākums notiks Skrindu dzimtas muzeja telpās.

Pasākuma dalībnieku reģistrācija plānota no plkst. 9.00. Plkst. 10.00 notiks semināra atklāšana, dižošanās ar Skrindu dzimtas muzeja jauno veidolu. Par jaunumiem Daugavpils novada tūrisma nozarē informēs pašvaldības aģentūra “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis. Savukārt no plkst. 11.00 Jānis Jenzis vadīs apmācības par izcilu viesu apkalpošanu, konfliktu risināšanas tehnikām, kā arī iepazīstinās ar pasaules tendencēm viesmīlībā. Pusdienu pārtraukumā ikviens varēs nobaudīt komas – latgaliešu   zemnieku tradicionālo ēdienu. Semināra noslēgumā – informācija par jaunajiem tūrisma piedāvājumiem.

Skrindu dzimtas muzejs Daugavpils novada Vabolē atklāts 1996. gadā kā piemiņas vieta tautas atmodas darbiniekiem brāļiem Skrindām – Benediktam (1869 – 1947), Kazimiram (1875 – 1919) un Antonam (1881 – 1918), kuru domām un darbiem bija ievērojama nozīme ar Latvijas valsts veidošanos saistītos notikumos.

Pagājušā gada nogalē Skrindu dzimtas muzejā par pašvaldības budžeta līdzekļiem tika veikti ievērojami telpu remontdarbi, kuru rezultātā ierīkota kulinārā mantojuma virtuve, krājuma glabāšanas telpa, labierīcības, ugunsdrošības aprīkojums, atjaunots apgaismojums. Muzejs kļuva vizuāli pievilcīgāks arī līdz ar grīdas seguma, logu un durvju nomaiņu, pārveidotajām darba telpām.

Jānis Jenzis vairāk kā 20 gadu darbojas viesmīlības industrijā, praktiski strādājis Andreja Žagara restorānos karjeras sākumā, deviņus gadus ir vadījis viesnīcas “Radi un draugi”, “Hotel de Rome”, “Europa Royale Riga”. Jānis Jenzis četrus gadus ir bijis Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents.

Semināru rīko Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” sadarbībā ar Skrindu dzimtas muzeju. Semināru finansē Daugavpils novada dome. Seminārā ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās, dalība ir bez maksas.

Pieteikšanās semināram līdz 2018. gada 13. aprīlim, zvanot Rolandam Gradkovskim, tālr.: +371 65476748, mob.: +371 29431360 vai aizpildot elektronisko anketu.

Apstiprināta ES ārkārtas atbalsta piešķiršanas kārtība lauksaimniekiem