Uzņēmēju ģimene no Saulkrastiem Višķu pagastā jūtas kā savējie

AKTUĀLI

Jakobsonu ģimenes mājas un atpūtas vieta “Višķezers” atrodas vienā no gleznainākajām vietām novadā – Višķu ezera krastā. Šeit rosās visa saime – Inese ar vīru Jāni, jaunākais dēls Artūrs un vecākais dēls Mārtiņš ar sievu Irīnu, ka arī divas viņu atvases Raivo un Marks. Mārtiņš ar ģimeni pēc astoņiem ārzemēs pavadītiem gadiem atgriezies vecāku mājās, lai palīdzētu saimniekot un īstenot jaunas ieceres.

Atpūtas vietas “VIŠĶEZERS”saimnieceInese Jakobsone aktīvi iesaistās pašvaldības organizētajos pasākumos, piemēram, jauniešu un tūrisma nometņu organizēšanā Augšdaugavas novadā. Viņa raksta un realizē projektus. Sadarbībā ar partnerību “Kaimiņi” ir īstenoti vairāki projekti tūrisma attīstībai atpūtas bāzē “Višķezers”: “Atjaunojām viesu māju, šeit bija veca māja kādreiz. Tā tika atjaunota, lai varētu uzņemt viesus ilgāk nekā tikai vasarā, un tagad klientus mēs uzņemam arī ziemā. Mūsu pakalpojumus bieži izmanto arī strādnieki, šoferi, kur strādā vietējos objektos. Viņi paliek pie mums dzīvot.”

Višķezera teritorijā atrodas pirts ar nelielu banketu zāli, četras vasaras karavānas tipa mājas, bet pašā viesu namā ir četras istabas. Vasaras pasākumus var rīkot āra teltī. Teritorijā pieejami šūpuļtīkli, piknika vieta, lapene, sporta laukums bērniem un pludmale. Viesiem ir iespēja makšķerēt, vizināties ar laivu, katamarāniem un divriteņiem. Ir izveidota peldvieta, sporta laukums aktīviem atpūtniekiem, var izmantot pirti, atpūsties pie ugunskura un nakšņot teltīs. Lielākas viesības var sarīkot gan viesu mājas banketu zālē, gan teltī ezera krastā. Netālu atrodas putnu novērošanas tornis, no kura paveras jauki dabas skati uz Višķu ezeru, Luknas ezeru un sevišķo Višķu baznīcu, bet 200 m no atpūtas vietas ir ierīkots velomaršruts “Luknas aplis”.

Inese ir uzņēmusies ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Višķu tehnikuma ēdnīcā, kur katru dienu ir pieejami silti ēdieni gan skolas personālam un audzēkņiem, ir iespēja organizēt nelielas svinības.

Virtuvē rosās Lidija Riekstiņa. Pavāre gatavo maltītes Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri, meklējot patvērumu no kara, ieradušies Latgalē un uz laiku apmetušies kopmītnēs. Nobaudīt gardas pusdienas te nāk vietējie iedzīvotāji un nejauši garāmbraucēji – ēdnīca ir atvērta ikvienam. Inese Jakobsone stāsta, ka doma par savu kafejnīcu esot jau sen, tikai karš Ukrainā nedaudz mainījis plānus un kafejnīcas vietā tika izveidota ēdnīca, kad uzņēmējai piedāvāja organizēt ukraiņu ēdināšanu. Daudzi no bēgļiem te rod naktsmājas un jau drīz vien dodas tālāk, daži aizkavējas ilgāk.

Ineses saka, ka daudzi cilvēki brīnās, kādēļ viņu ģimene ir pārcēlusies no Saulkrastiem, taču Jēkabsonu ģimene jūtas piederīga Višķu pagastam: “Mēs skatījāmies, lai nopirktu kādu gatavu atpūtas vietu. Plānojām nodarboties ar lauku tūrismu. Reklāmas bija skatītas daudz, bet tieši šīs vietas reklāma bija vienīgā, kur es piezvanīju. Atceros sludinājumu “pārdodas darbojošās atpūtas vieta”. Apskates dienā bija auksts un kailsals, nopirkām, un tā arī dzīvojam te jau 20 gadus.”

Stils, vienkāršība, mīlestība, sirsnība, kvalitāte un brīvība ir galvenās atpūtas bāzes “Višķezers” saimnieku īpašības.

Atpūtas vieta "Višķezers" ir nominēta Augšdaugavas novada pašvaldības konkursa “Saimnieks 2023” nominācijai “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs”.

Teksts, foto: Dainis Bitiņš

Aicina pieteikties gatavošanas meistarklasei