Top izstāde par Līksnas dievnama vēsturi

AKTUĀLI

Pērn 110. dzimšanas dienu svinēja Līksnas katoļu baznīca, kas celta neogotikas stilā un ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Par godu šim nozīmīgajam gada skaitlim biedrība “Lixten’’ veido izstādi “Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcai 110’’.  Izstādē būs skatāmas fotogrāfijas, kuras tika savāktas gan ekspedīcijas laikā pie Vaboles un Līksnas pagasta iedzīvotājiem, gan iegūtas no Skrindu dzimtas muzeja krājuma, kā arī, pateicoties Līksnas baznīcas draudzes locekļiem un viņu atsaucībai, tika iegūtas vēl neredzētas, vēsturiskas un oriģinālas baznīcas fotogrāfijas. Biedrības vadītāja Ilze Ozoliņa atklāj, ka izstādē varēs aplūkot 110 fotogrāfijas – tieši tik pat lielu skaitu, cik dievnamam ir gadu. Izstāde tiks papildināta arī ar vēsturiskiem aprakstiem par Līksnas baznīcu 110 gadu griezumā. Pētot ievāktos materiālus, pati Ilze guvusi daudz iepriekš nezināmas informācijas, piemēram, 20. gadsimta sākumā Līksnas draudzē bija 18 tūkstoši draudzes locekļu.

Izstādes veidošanai šogad saņemts Augšdaugavas novada pašvaldības finansiāls atbalsts 1080 eiro apmērā, kas paredzēts 15 mobilo statīvu iegādei.

Izstādi varēs aplūkot baznīcā jau oktobra otrajā pusē, bet vēlāk tā ceļos arī uz citām vietām, lai iepazīstinātu novada ļaudis ar unikālā dievnama vēsturi.

Draudzes prāvests J.Kalnišs 20. gs. 30.-ie gadi

Galda spēļu vakari Bebrenē