Tikšanās ar augstskolu pārstāvjiem Augšdaugavas novada skolās

Izglītība

24. martā Augšdaugavas novada skolu jauniešiem tika organizēts karjeras atbalsta pasākums “Tikšanās ar augstākās izglītības iestāžu pārstāvjiem”. Jauniešus tiešsaistes pasākumā uzrunāja pārstāvji no Daugavpils Universitātes, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, LU P. Stradiņa medicīnas koledžas, Valsts policijas koledžas un Valsts robežsardzes koledžas.

Izglītības iestāžu pārstāvji jauniešiem stāstīja par 1. un 2. līmeņa augstākās izglītības ieguvi, par fakultātēm, studiju īstenošanas vietām, bakalaura studiju programmām, apgūstamajām specialitātēm un iegūstamajām kvalifikācijām, par praksē balstītajām mācībām, uzņemšanas noteikumiem, iestājpārbaudījumiem, priekšrocībām, budžeta vietām, studiju ilgumu, starptautiskajām apmaiņas programmām, dienesta viesnīcām, sadarbību ar uzņēmumiem, prakses vietām.

Jaunieši arī tika iepazīstināti ar daudzveidīgām, radošām un aizraujošām ārpusstudiju aktivitātēm izglītības iestādēs, kurās studenti var sevi apliecināt gan dažādos mākslinieciskās pašdarbības kolektīvos, gan sporta aktivitātēs, gan studentu pašpārvaldēs un parlamentos, gan piedaloties dažādos konkursos, pasākumos.

Skolēni tika uzrunāti piedalīties Atvērto durvju dienu pasākumos, izpētīt informāciju iestāžu mājaslapās, kā arī mudināti sazināties un uzdot interesējošos jautājumus.

Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvis - Aigars Asmis jauniešiem deva padomu: “Pirms sāc kaut ko darīt, padomā, kāpēc to dari? Uzdod sev jautājumu - kāpēc es gribu studēt? Un atceries, ka ar augstāko izglītību Tavā dzīvē atveras daudz vairāk durvju…”

Izglītības iestāžu pārstāvji jauniešiem novēlēja atrast savu pareizo karjeras ceļu!

Augšdaugavas novada pašvaldības
centrālās administrācijas
Izglītības pārvaldes
pedagoģe karjeras konsultante

Iveta Repkova

Aicinām uz Lieldienu brīvdienām Lielbornes muižā!