Medumos jautri pavadīta tēvu diena

Kultūra

Programma gana piesātināta, un pielāgota visdažādākajām gaumēm un vecumiem, bet visa pasaule griezās ap tēviem un zivīm. Kā nekā,  gan vienu, gan otru ir gana daudz pagastā.  Tautas namā virtuozā gaismas un ēnu spēlē  tika  uzburta pasaka “Zvejnieku stāsti”,  eksperimentālas radošās apvienības

“Atmosfēra” izpildījumā. Neparasts stāsts par tēvu klasiskajām īpašībām - vīrišķību, drosmi, pašaizliedzību.

Pēc izrādes pasākuma apmeklētājiem tika piedāvāta arī brīvdabas  jautājumu spēle, modernā pasaulē tā saucamais kvests, par Medumu pagastu, kas atraktīvā veidā aizveda dalībniekus, 28 ģimenes, līdz pašai pludmalei. Svētku nobeigumā uzvarētāji tika apbalvoti ar galda spēlēm, lai arī mājās turpinātu azartiskus spēles vakarus. Dāvanas nodrošināja Sabiedrības Integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta ietvaros, savukārt pasākuma sponsori biedrības “Lielas ģimenes”, veikala “Shark”, “Latgales alus”, atsevišķi iepriecināja tēvus.

Centrālā pludmale šoreiz pārtapa par darbnīcu pludmali. Šeit bērni un  pieaugušie varēja apgūta  vīrišķīgas prasmes, iemēģināt roku visdažādākajos koka apstrādes instrumentos,  pieliekot arī savu roku objekta “Peldošā māja” izgatavošanā. Māja arī turpmāk priecēs visus ezera apmeklētājus, ceram, ka arī ne tikai divkājainos. Darbnīcu vadīja koka meistars Stanislavs Gabrens.

Profesionāli makšķernieki no biedrības “Cope v kaif” Vjačeslavs  Šidlovskis novadīja tematisko lekciju par  makšķerēšanas pamatnoteikumiem, un katram gribētājam parādīja kā tas darāms.

Savukārt, tos, kas arī kādu noķēra arī apbalvoja. Makšķerēšanas piederumus sagādāja makšķerēšanas veikals “Shark” no Daugavpils. Šī aktivitāte ļoti iepatikās bērniem un citi uz laipas pat pavadīja visu pasākumu. Labā ziņa - makšķeres paliek Medumu Tautas namā, tāpēc bērni arī turpmāk varēs bezmaksas tās izmantots, saskaņojot ar kultūras darbinieku.

Amatu meistars Valdis Grebežs virtuozi darbojoties ar zāģiem radīja koka skulptūru “ZIVS”. Nākamajā vasaras sezonā, zivs būs apskatāma Medumu ezera krastā.  Svētkos, Valdis piedalījās arī ar Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu – vides instalāciju “gaisa zivis.”

Apmeklētāji kopā ar rokdarbu pulciņu “Kaleidoskops” izpušķoja tēva portretus ar dabas materiāliem, kā arī pārstrādāja tualetes papīra iekšiņas uzburot no tām vai papīra zivtiņu, vai putniņu. Apgūstot arī ZERO WASTE tehniku, jeb bezatkritumu dzīvesveidu. Te varēja arī apgūt kaklasaites siešanas tehniku, vai nofotografēties ar BLUE DENIM jeb džinsa zivi.

Profesionāls amatu meistars, pavārs Vladislavs Šmeišs pastāstīja par ēdiena pagatavošanu brīvdabā. Kā arī “Gril šova” laikā parādīja, kā skaisti noformēt ēdienu. Pasākumā bija arī neliela degustācija. Gan stirnas steiks ar dzērveņu mērci, svaigo zaļo salātu ar parmezānu, meža cūkas kupāti ar pupiņām un tomātiem, putnu stilbiņi ar apceptu jauno kartupeli un dārzeņiem, un grillēti augļi ar riekstiem un saldējumu.

Bērniem bija arī “mednieku burgera” meistarklase. Un, protams, neiztikām bez kā klasiskās zivju zupas uz ugunskura, ko gatavoja un ar padomiem dalījās Irēna Voitāne no Mežciema biedrības. Latvijas dabas muzeja pārstāvis Dmitrijs Boiko, pastāstīja un vizuāli attēlos parādīja Latvijā sastopamos ūdensputnus. Savukārt, brutālo noti pasākumā sniedza skaļie motociklisti no divām apvienībām, kuri satricināja ar savu skaļumu un dūmu šovu, kā arī izvizināja gan jaunākus, gan vecākus apmeklētājus.

Paldies visiem par piedalīšanos, īpaši  vīriešiem, kuri pavadīja šo dienu ar savu ģimeni. Katram novēlam  izturību, veselību, kādu zināšanu pārņemšanu no mūsu pasākuma un sveicam visus Latvijas iedzīvotājus Tēva dienā! Pasākums tika realizēts apvienojoties vairākām biedrībām :  "Medumu  cerība", " Mežciema biedrība ", "Lielas ģimenes" un kopā ar Medumu tautas namu, SIF projekta 2023.lv/ĢDP/63 “Kopā būt – Stipriem kļūt” ietvaros, ko finansē Sabiedrības Integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Futbols - jaunieši pret deputātiem